پروفیل درب و پنجره

برای استعلام قیمت انواع پروفیل آلومینیوم و سفارش

بهترین پروفیل آلومینیوم

برای آشنایی با بهترین پروفیل آلومینیوم باید بدانید که پروفیل‌های آلومینیوم، قطعه‌هایی هستند که سطح مقطع معینی دارند. این پروفیل‌ها معمولا دارای جنس آلومینیوم، فولاد و غیره می‌باشند. طول پروفیل آلومینیوم بلند است. ابعاد و چگالی پروفیل‌ها وزن آن‌ها را تعیین می‌کند. از بهترین پروفیل آلومینیوم در صنعت ساختمان سازی و در کارخانه‌های صنعتی استفاده می‌شود. بهترین پروفیل آلومینیوم قیمت کم تری نسبت به سایر پروفیل‌ها دارد و معمولا نسبت به پروفیل‌های فولادی در ساخت و سازها ترجیح داده می‌شود. ویژگی‌هایی که باعث می‌شود گفت پروفیل آلومینیوم با کیفیت است عبارتند از:

 1. سبک بودن
 2. نرم بودن 
 3.  دچار خوردگی نمی شود.
 4.  در واکنش با هوا دچار اکسید شدن نمی شود.
 5. دارای رنگ سفید و روشن است.
 6. مهمترین ویژگی آن مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی است.
 7.  دارای تعادل دمایی می‌باشد.

بهترین پروفیل آلومینیوم، معمولا در سه مدل ساخته می‌شود. انواع مختلف بهترین پروفیل آلومینیوم عبارتند از نوع ترمال بریک؛ نوع نرمال و نوع چوب آلومینیوم آن. بهترین پروفیل آلومینیوم پروفیلی است که در برابر شرایط مختلف جوی آسیبی نبیند. همچنین بهترین پروفیل آلومینیوم باید در برابر صدا و گرما نیز عایق خوبی باشد. از نظر زیبایی شناسی نیز این پروفیل باید زیبا باشد. پروفیل آلومینیوم باید بگونه ای باشد که بتوان بر روی آن شیشه‌های دو جداره و سه جداره نصب کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین پروفیل آلومینیوم امکان برشکاری بر روی آن است. همچنین باید گفت بهترین پروفیل آلومینیوم باید بدون زائده باشد تا بتوان آن‌ها را به آسانی در کنار یکدیگر قرار داد و محکم کرد. هنگامی که پروفیل‌ها را کنار یکدیگر قرار می‌دهند باید درزی باقی نماند. نوسانات دمایی نیز روی بهترین پروفیل آلومینیوم اثری ندارند و  باید گفت آن‌ها معمولا در برابر خط و خش بسیار مقاوم هستند.

ویژگی‌های پروفیل آلومینیوم

پروفیل‌های آلومینیوم دارای ویژگی‌های متفاوتی می‌باشند که باعث شده در موارد مختلف مانند صنعت، ساخت و ساز و به صورت اختصاصی مورد استفاده قرار بگیرند. ویژگی این سه دسته پروفیل آلومینیوم را در لیست زیر بررسی می‌کنیم.

1- پروفیل‌های صنعتی معمولا کیفیت پایین تری نسبت به سایر نمونه‌ها دارند. با توجه به ویژگی‌های آن در قفسه‌های کابینت، در سیستم‌ها تهویه مطبوع، در تولید سیستم‌های کابلی، در ساخت مبلمان، تولید سینک و … استفاده می‌شود.

پروفیل آلومینیوم - aluminiumpishro.com
پروفیل آلومینیوم - aluminiumpishro.com

2- پروفیل‌های ساختمانی در سنعت ساخت و ساز استفاده می‌شوند. ویژگی آن‌ها این است که وزن کمی دارند و انعطاف پذیری آن‌ها نیز بالا است.

3- ویژگی پروفیل‌های اختصاصی این است که دارای سطح مقطع منحصر به فرد می‌باشند و به همین دلیل در تولید کالاهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند

برای آشنایی بیشتر با بازار پروفیل آلومینیوم

مزایا و معایب استفاده از پروفیل آلومینیوم

برای آشنایی بهتر با پروفیل آلومینیوم باید ابتدا مزایا و معایب آن را بشناسید.

مزایای پروفیل آلومینیوم

 1. مهم ترین و اولین ویژگی مثبت آلومینیوم وزن بسیار سبک آن می‌باشد. این ویژگی آن را در مقایسه با آهن بسیار پیشتاز کرده است. وزن پایین و سبکی الومینیوم باعث شده است که به راحتی بتوان از آن در ساختمان سازی استفاده کرد زیرا کار حمل و نقل آن بسیار آسان می‌شود.
 2. ویژگی مثبت بعدی انعطاف پذیری آن می‌باشد. این فلز بسیار انعطاف پذیر است و به راحتی می‌توانید آن را به هر شکلی که بخواهید فرم دهید.
 3. مزیت دیگر پروفیل آلومینیوم مقاومت آن نسبت به شرایط مختلف آب و هوایی است. این فلز زنگ نمی زند و اکسید نیز نمی شود.
 4. مقاومت و استحکام پروفیل آلومینیوم نیز ویژگی مثبت دیگر آن می‌باشد. اگر وزن زیادی بر روی آن اعمال شود به راحتی تغییر شکل نمی دهد. مقاومت پروفیل آلومینیوم از جمله مهم ترین ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.
 5.  آلومینیوم از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می‌کند زیرا این فلز دارای خاصیت تبادل گرمایی بالایی می‌باشد.
 6.  ویژگی مثبت دیگر آلومینیوم رنگ براق و روشن آن می‌باشد. این رنگ زیبا بوده و تمیزی خاصی را دارا می‌باشد. به همین دیلی استفاده از آلومینیوم در لوازم منزل و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 7. پروفیل آلومینیوم همچنین غیر قابل اشتعال است و کار کردن با آن نیز بسیار راحت می‌باشد. این ویژگی امنیتی باعث شده است که در لوازم منزل و به خصوص آشپزخانه از این فلز زیاد استفاده شود.
 8. ویژگی مثبت دیگر آلومینیوم پروفیل، قابلیت استفاده مجدد و بازیافت آن می‌باشد.
پروفیل آلومینیوم - aluminiumpishro.com

معایب پروفیل آلومینیوم

معایب پروفیل آلومینیوم یکی از معایب آلومینیوم پروفیل که شاید در نظر اول جز مزایای آن به حساب آید، رسانایی گرمایی آن می‌باشد. رسانایی گرمایی باعث می‌شود آلومینیوم عایق خوبی برای فصل سرما به حساب نیاید و باعث شود که گرما تلف شود. البته می‌توان با استفاده از موادی به نام ترمال بریک این مشکل را حل کرد. عیب استفاده از مواد ترمال بریک کاهش زیبایی و یکنواختی آلومینیوم می‌باشد. یکی دیگر از عیوب آن این است که در ساخت درب و پنجره، پروفیل‌های آلومینیوم به همراه فلزی به کار می‌روند که مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی ندارند و دچار زنگ زدگی می‌شوند. به همین دلیل مقاومت کل آلومینیوم پروفیل را کاهش می‌دهد. یکی دیگر از معایب آن که بیشتر جنبه طراحی دارد این است که برخی از طراحان معتقدند که این فلز خشک و بی روح است و از آن برای طراحی منزل استفاده نمی کنند.

قیمت روز پروفیل آلومینیوم

کیفیت بالای پروفیل‌های آلومینیومی در مقایسه با نمونه‌های فولادی آن باعث شده است که برای ساخت درب و پنجره به آن‌ها روی آورده شود. درست است که قیمت روز پروفیل آلومینیوم نسبت به فولاد در مواقعی بالاتر است اما باید گفت هزینه ای که برای تعمیر سایر فلزات باید خرج شود بسیار بیشتر از آلومینیوم پروفیل می‌باشد و از این جهت قیمت پروفیل آلومینیوم اقتصادی جلوه خواهد کرد.

برای آشنایی بیشتر و استعلام تعرفه ساخت پروفیل اختصاصی

قیمت پروفیل آلومینیوم رنگی

برای اینکه یک تامین کننده کوره رنگ خود را روشن کند تا پروفیل‌های آلومینیوم شما را رنگ کند باید حداقل میزان سفارشی را از شما تحویل بگیرد تا برای او مقرون به صرفه باشد. در غیر اینصورت باید قیمت ثابتی را به شما پیشنهاد نماید. اگر سفارشات مشتریان برای تحویل گرفتن پروفیلهای آلومینیومی رنگی کم باشد باید گفت قیمت پروفیل آلومینیوم رنگی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند که توجیه اقتصادی ندارد. نکته دیگری که در قیمت پروفیل آلومینیوم رنگی تاثیر گذار است آبکاری قطعات می‌باشد. آبکاری قطعات پروفیل باعث افزایش استحکام و مقاومت آن‌ها می‌شود و متعاقبا قیمت پروفیل آلومینیوم رنگی آبکاری شده افزایش پیدا می‌کند.

عواملی که بر قیمت پروفیل آلومینیم تاثیر گذار هستند​

کیفیت بالای پروفیل‌های آلومینیومی در مقایسه با نمونه‌های فولادی آن باعث شده است که برای ساخت درب و پنجره به آن‌ها روی آورده شود. درست است که قیمت روز پروفیل آلومینیوم نسبت به فولاد در مواقعی بالاتر است اما باید گفت هزینه ای که برای تعمیر سایر فلزات باید خرج شود بسیار بیشتر از آلومینیوم پروفیل می‌باشد و از این جهت قیمت پروفیل آلومینیوم اقتصادی جلوه خواهد کرد.پروفیل آلومینیوم دارای انواع مختلفی است و این تنوع باعث شده است که قیمت پروفیل آلومینیوم با یکدیگر متفاوت باشد. مواد اولیه به کار رفته در آن‌ها اصلی ترین عامل تفاوت قیمت آلومینیوم پروفیل می‌باشد. ماده اولیه ساخت آلومینیوم پروفیل بیلت نام دارد. قیمت بیلت روی قیمت هر کیلو پروفیل آلومینیوم تاثیر می‌گذارد. بیلت‌ها نیز در دو گروه دسته بندی می‌شوند.

1- بیلت‌هایی که خالص هستند.

2- بیلت‌هایی که دست دوم هستند. استفاده از بیلت خالص در پروفیل آلومینیوم باعث می‌شود قیمت آلومینیوم پروفیل افزایش پیدا کند. علت بالا بودن کیفیت پروفیل‌هایی که با بیلت خالص درست می‌شوند این است که محاسبات فنی دقیق تری را می‌توان روی آن‌ها انجام داد. هر اشتباهی که در زمان تولید قطعات آلومینیوئم اتفاق بیافتد باعث می‌شود که کیفیت آن‌ها تحت تاثیر قرار بگیرد. سیلیس و منیزیم عناصر اصلی تشکیل دهنده آلومینیوم هستند که اگر در استفاده از آن‌ها تغییر نادرستی اتفاق بیقتد، خسارت زیادی را به همراه خواهد داشت. بیلت‌های دست دوم دارای ترکیبات پیچیده تری هستند. آن‌ها در روال انجام فرایندهای متفاوت تحت حرارت قرار می‌گیرند و بعد از اینکه ذوب شدند دوباره قالب بندی می‌شوند. آلیاژهایی که در بیلت دست دوم استفاده می‌شوند دارای دقت بالایی نیستند به همین دلیل قیمت آلومینیوم پروفیل‌هایی که با بیلت دست دوم درست شده اند کم تر است. با توجه به مطالب گفته شده می‌توان نتیجه گرفت که مواد اولیه مورد استفاده در ساخت پروفیل آلومینیوم در قیمت هر کیلو پروفیل آلومینیوم تاثیرگذار است. باید در هنگام تهیه این مواد دقت زیادی به خرج داد.

برای استعلام قیمت انواع پروفیل آلومینیوم و سفارش

خرید پروفیل آلومینیوم

برای خرید پروفیل آلومینیوم ممکن است به این سوال بر بخورید که چه عواملی را باید در نظر بگیرید. برای پاسخ به این سوال باید چند پارامتر را مورد بررسی قرار دهید.

 1. در هنگام خرید پروفیل آلومینیوم ابتدا به مقاومت آن توجه کنید. قطعات پروفیلی آلومینیوم باید فشار زیادی را تحمل کنند به همین دلیل باید مقاوم باشند.
 2. به ضخامت و اندازه آن‌ها در هنگام خرید پروفیل آلومینیوم دقت کنید. هر کاری پروفیل مناسب خود را می‌خواهد.
 3. جنس روکش پروفیل‌ها نکته مهم دیگری در هنگام خرید پروفیل آلومینیوم می‌باشد.
 4. سطح آن باید صاف و براق باشد و وجوئ خط و خش و یا زنگ زدگی نمایانگر بی کیفیت بودن آن‌ها می‌باشد.

راهنمای خرید بهترین پروفیل آلومینیوم

خرید پروفیل آلومینیوم کار ساده ای است اگر راجع به آن اطلاعات کافی داشته باشید. شما باید برندهای مختلف آلومینیوم پروفیل را بشناسید و راجع به آن‌ها اطلاعات کسب کنید. این امر باعث می‌شود تا فرایند خرید پروفیل آلومینیوم برای شما آسان شود. باید بدانید که بهترین پروفیل آلومینیوم در سه گروه پروفیل‌های صنعتی، ساختمانی و اختصاصی تولید می‌شوند. همچنین علاوه بر این دسته بندی دو گروه دیگر با نام‌های پروفیل‌های تبدیلی، و پروفیل‌های فابریک یا درجه یک نیز وجود دارد. در داخل کشور ایران شرکت‌های زیادی وجود دارند که در زمینه تولید آلومینیوم پروفیل خدمت رسانی می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان آلومینیوم پیشرو را معرفی کرد. این شرکت توانایی تولید بهترین پروفیل آلومینیوم را دارا می‌باشد.

پروفیل آلومینیوم - aluminiumpishro.com

بهترین پروفیل آلومینیوم را چگونه انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین پروفیل آلومینیوم باید مهارت زیادی داشته باشید. پروفیل‌های آلومینیوم متفاوتی در بازار وجود دارد و برخی از آن‌ها نسبت به سایر برندها دارای کیفیت بالاتری هستند. شرکت آلومینیوم پیشرو، شرکتی است که بهترین پروفیل آلومینیوم را به شما ارائه می‌کند. همچنین قیمت پروفیل آلومینیوم ارائه شده در شرکت آلومینیوم پیشرو بسیار مقرون به صرفه می‌باشند و دوام و عمر آن‌ها بسیار طولانی است.

برای آشنایی بیشتر با تولید پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم - aluminiumpishro

خرید بهترین پروفیل آلومینیوم

اگر به دنبال خرید بهترین پروفیل آلومینیوم هستید باید به یک شرکت معتبر مراجعه نمایید. شرکت مهندسی آلومینیوم پیشرو، یک شرکت معتبر در زمینه فروش آلومینیوم پروفیل‌های ساده و رنگی با سطح مقطع‌های گوناگون می‌باشد. تنها کافی است وارد سایت aluminiumpishro.com شوید و سپس وارد صفحه مورد نظر خود شوید و سفارش خود را ثبت کنید. کارشناسان شرکت آلومینیوم پیشرو در اولین فرصت بعد از ثبت سفارش شما، با شما تماس می‌گیرند و تمامی راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند. در هنگام خرید محصول تمامی اطلاعات لازم از قبل مشخصات کامل محصول، رنگ محصول، طول و تعداد شاخه‌های مورد نیاز و نحوه تحویل را در اختیار گارشناسان قرار دهید تا خریدی راحت داشته باشید. شما در هنگام سفارش محصول خود در شرکت آلومینیوم پیشرو می‌توانید وزن درخواستی خود را نیز مشخص کنید

سوالات متداول پروفیل آلومینیوم

جنس مواد اولیه به کار رفته در تولید پروفیل آلومینیوم

وزن پروفیل آلومینیوم

طرح پروفیل انتخابی شما

 1. وزن کم
 2. انعطاف پذیری
 3. مقاومت در برابر اکسید شدن
 4. استحکام پروفیل آلومینیوم
 5. قابلیت رنگ پذیری براق و مات
 6. غیر قابل اشتعال بودن
 7. قابل بازیافت بودن