پروفیل اختصاصی - aluminiumpishro.com

تولید پروفیل اختصاصی

پروفیل اختصاصی و یا پروفیل آلومینیوم اختصاصی از فلز آلومینیوم تولید می گردد. فلز آلومینیوم، فراوان ‌ترین ماده معدنی است که در پوسته زمین وجود دارد. البته ذکر این نکته هم الزامی است که خود فلز آلومینیوم، به صورت خالص در طبیعت موجود نیست. در واقع فلز آلومینیوم از یک نوع ماده معدنی که بوکسیت نام دارد استخراج می گردد. ماده بوکسیت از معادن قسمت‌های مختلف در جای جای دنیا قابل استخراج می باشد. نحوه استخراج ماده بوکسیت معدنی هم به شرح زیر است:
  1. در مرحله نخست، این ماده، خرد شده و در آب پراکنده می‌ گردد.
  2. در مرحله بعدی، خاک رس و سیلیس که دو محصول جانبی به شمار می آیند، حذف می گردند و بوکسیت باقی ‌مانده در کوره خشک می‌ گردد.
  3. در مرحله بعدی نیز این بوکسیت به صورت کامل خشک می گردد و با کربنات ‌سدیم تجارتی و همچنین  با آهک به صورت کامل ترکیب می‌ گردد.
  4. در مرحله بعدی نیز این مخلوطی که حاصل می شود، پیش از حرارت دیدن در کوره کلسیناسیون، از چند مرحله فرآوری عبور داده می شود. نام ماده ای که از این مرحله، به دست می آید، ماده آلومینا می باشد. این ماده، شکلی مانند پودر دارد و در واقع ترکیب شیمیایی اکسیژن و آلومینیوم است.
  5. بعد از این که ماده آلومینا به دست آمد، به منظور به دست آوردن آلومینیومی که بتواند به عنوان ماده اولیه در فرایند پرس اکستروژن و هم چنین به عنوان ماده اولیه در فرآیند تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی باشد، می بایستی ماده آلومینا از کوره‌ی ذوب فلزات و سپس از فرآیندهای آلیاژ سازی رد شود. در زمان انجام این فرآیندها، مقادیر مورد نیاز از عناصر آلیاژ ساز مثل عنصر آلیاژ ساز مس، عنصر آلیاژ ساز منیزیوم، عنصر آلیاژ ساز سیلیکون و عنصر آلیاژ ساز منگنر به آلومینیوم ‏اضافه می گردد. نتیجه این کار هم این است که یک آلیاژی تولید می شود که همه ویژگی‌های لازم را دارا است.
پروفیل آلومینیوم اختصاصی - aluminiumpishro.com

مزایای سفارش پروفیل اختصاصی

در این قسمت از مقاله قصد داریم در مورد مزایای سفارش پروفیل اختصاصی، نکات مختلفی را خاطر نشان کنیم. پروفیل اختصاصی آلومینیوم، کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع مختلف دارد. این صنایع عبارت هستند از : صنایع مربوط به خودرو سازی، صنایع مربوط به موتور سازی، صنایع مربوط به دوچرخه سازی، صنایع مربوط به ساخت و ساز درب‌ها و پنجره‌های مختلف و … . فلز آلومینیوم آن قدر فلز مفید و پرکاربردی است و آن قدر ویژگی های مهمی در آن نهفته است که موجب شده، محبوبیت این نوع فلز در کاربردها و در صنایع مختلف بسیار زیاد باشد. مزایایی که سفارش پروفیل اختصاصی دارد به دلیل مزایای فوق العاده زیادی است که فلز آلومینیوم دارد. بنابراین ما در ادامه، به ذکر این مزایا می‌پردازیم.

پروفیل اختصاصی آلومینیوم - aluminiumpishro.com

1. پروفیل اختصاصی آلومینیوم، وزن کمی دارد و همین امر باعث محبوبیت این نوع پروفیل در بین صنابع مختلف از جمله صنعت هواپیما سازی و صنعت خودرو سازی می‌گردد. وزن کم پروفیل اختصاصی آلومینیوم به دلیل وزن کم فلز آلومینیوم می باشد.

2. پروفیل اختصاصی آلومینیوم در برابر زنگ زدگی، مقاومت بسیار خوبی دارد.

3. پروفیل اختصاصی آلومینیوم از لحاظ استحکام هم در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و نگهداری از آن راحت می باشد. در واقع اگر پروفیل اختصاصی آلومینیوم دارای کیفیت مناسبی باشد و میزان فلز آلومینیوم به کار رفته در آنها زیاد باشد، دچار زنگ زدگی و کاهش کیفیت نخواهند شد.

4. پروفیل آلومینیوم، زیبایی خاصی به پرده های زبرا می بخشد. همین امر باعث می شود که در پرده های زبرا هم از پروفیل اختصاصی آلومینیوم استفاده شود.

برای استعلام قیمت و مشخصات پروفیل کابینتی

5. هر چند پروفیل اختصاصی آلومینیوم، ویژگی های بسیار خوب و منحصر به فردی را دارد ولی با این وجود، قیمت نهایی این نوع پروفیل زیاد نیست. البته بدیهی است که قیمت پروفیل اختصاصی آلومینیوم در کشور ایران که از تورم افسار گسیخته ای رنج می برد بالا باشد.

6. پروفیل اختصاصی آلومینیوم، هیچ نیازی به رنگ آمیزی ندارند چرا که بدون رنگ آمیزی هم ظاهر آن زیبا است و بسیاری از افراد با سلایق مختلف، جذب همین پروفیل اختصاصی آلومینیوم بدون رنگ آمیزی می شوند.

7. پروفیل اختصاصی آلومینیوم از لحاظ دوام هم فوق العاده است و بسیار مقاوم می باشد. این نوع پروفیل برای مدت طولانی، سالم باقی می ماند و عمر می کند.

8. انعطاف پذیری پروفیل اختصاصی آلومینیوم در سطح بسیار بالایی قرار دارد. به همین دلیل است که می توان در طرح ها و شکل های مختلف این نوع پروفیل را تولید کرد تا هم در صنایع و کاربردهای مختلف بتوان از آن ها استفاده کرد و هم افراد با سلایق مختلف بتوانند از بین انواع پروفیل اختصاصی آلومینیوم، گزینه مورد نظر خود را پیدا کنند.

پروفیل اختصاصی - aluminiumpishro.com

طراحی مقاطع پروفیل اختصاصی

مقاطع پروفیل اختصاصی، متناسب با نیازی که مشتریان دارند و همچنین متناسب با درخواستی که مشتریان می کنند به وسیله افراد متخصص طراحی می گردند. پس از اینکه نقشه و طرح ساخت این مقاطع پروفیل اختصاصی آلومینیوم به تایید رسید، مقاطع به صورت سه بعدی چاپ لیزری می شوند. بعد از تایید نقشه سه بعدی نیز، قالب اکستروژن طراحی می‌گردد و قالب آلومینیوم تولید می‌شود و در انتها هم مقطع پروفیل اختصاصی که مد نظر بوده، تولید می‌گردد. ویژگی بسیار مثبتی که فلز آلومینیوم دارد این است که خیلی خوب و خیلی راحت، شکل و طرح می‌پذیرد و به بیان دیگر، انعطاف پذیر است. این قضیه، دقیقا برعکس سازه های فلزی و یا سازه های تیتانیومی ( این نوع سازه ها به راحتی شکل نمی گیرند و انعطاف پذیری آنها هم بسیار پایین است) که محدود به پروفیل های استاندارد هستند، می‌باشد. همین انعطاف پذیری بالای فلز آلومینیوم و در نتیجه، انعطاف پذیری بالای مقاطع پروفیل اختصاصی است که موجب می‌شود همه نوع طرح و شکل از آنها ساخته شود. البته این نکته را هم ذکر کنیم که برای ساخت پروفیل های اختصاصی با شکل ها و طرح های مختلف، بایستی یک سری از قوانین و مقررات رعایت گردد. در ادامه این بخش از مقاله، به مفهوم طراحی مقاطع پروفیل اختصاصی آلومینیومی به صورت چاپ سه بعدی اشاره خواهیم کرد.

برای استعلام قیمت و مشخصات پروفیل کرتین وال آلومینیوم

طراحی مقاطع پروفیل اختصاصی آلومینیومی به صورت چاپ سه بعدی

از آن جایی که مقاطع پروفیل اختصاصی آلومینیومی از مرحله اولیه تا مرحله آخر ممکن است خیلی طول بکشد و یک فرآیند نانلموس باشد، استفاده از چاپ سه بعدی می‌تواند یک اقدام بسیار موثر باشد. منظور ما از مرحله اولیه در تولید مقاطع آلومینیومی، همان مرحله ای است که در آن بحث تئوری راجع به درست کردن مقطع صورت می‌پذیرد. مقصود ما از مرحله نهایی در تولید مقاطع آلومینیومی نیز همان مرحله ای است که نسخه نهایی و کامل مقطع تولید می‌گردد. با کمک چاپ سه بعدی، مشتریان مقاطع پروفیل اختصاصی آلومینیومی می‌توانند از درجه بالاتری از تجسم استفاده کنند و در واقع با کمک این چاپ های سه بعدی، نمونه های اولیه از مقاطع پروفیل آلومینیوم، سریع و ارزان برای آن ها تولید می‌گردد. به بیان دیگر، این نمونه ها جزئیات و ابعادی را نشان می دهد که مشاهده آن جزئیات، تنها به کمک تصویرهای فنی و برنامه‌های کامپیوتری سخت است.

این چاپ‌های سه بعدی در مدت زمان کمی، یک کالای محکم را به منظور آزمایش کردن، مفهوم بهتر از محصول نهایی و عملکرد در اختیار مشتری می گذارند. به عبارت ساده، چاپ سه بعدی، یک پلی است بین دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتال.

فناوری چاپ سه بعدی مقاطع پروفیل آلومینیوم، به مشتریان و کارخانه‌ها و صنایع مختلف کمک خواهد کرد که پیش از تولید پروفیل آلومینیوم پارتیشن و همچنین قبل از ساخته شدن قالب اکستروژن، محصول نهایی را به صورت نمونه اولیه و با فرم سه بعدی مشاهده نمایند. در صورتی که مقاطع پروفیل آلومینیوم، به صورت سه ‌بعدی طراحی شوند، هر قسمتی از طراحی مقاطع پروفیل آلومینیوم که ممکن است در تولید هم دارای مشکلی باشد، مشخص خواهد شد. در واقع فناوری چاپ سه بعدی مقاطع پروفیل آلومینیوم، مشکلات یک مقطع پروفیل آلومینیوم را زودتر از موعد، علنی می نماید. چاپ‌های سه بعدی مقاطع پروفیل آلومینیوم، تولید محصول را برای مشتریان بهینه می نمایند. هدف از نمونه‌های اولیه این است که فرآیند تولید انواع پروفیل‌های ساختمانی ملموس تری را در اختیار مشتری قرار دهیم، که در آن هر گونه خطا می تواند در مراحل اولیه شناسایی و اصلاح شود. از آنجایی که طراحی نمونه‌های اولیه با کمک چاپ سه بعدی، خیلی سریع و ارزان صورت می پذیرد، بنابراین پروفیل های اولیه سه بعدی، بازدهی کار را بالاتر می برند.

پروفیل اختصاصی آلومینیوم - aluminiumpishro.com

قیمت روز پروفیل آلومینیوم اختصاصی

در گذشته های نه چندان دور، هیچ خبری از سایت های اینترنتی نبود و هر کسی که قصد اطلاع پیدا کردن از قیمت روز پروفیل اختصاصی آلومینیوم  را داشت و یا می‌خواست اقدام به خرید این نوع پروفیل ها بکند باید به صورت حضوری به فروشگاه های مربوطه مراجعه می‌کرد. چند سالی است که شرایط دنیا و حتی شرایط کشور ایران با گذشته، فرق کرده و اینترنت و فضای مجازی، حرف اول و آخر را در بسیاری از مسائل اقتصادی و تجاری و صنعتی می‌زند.
البته همه گیری ویروش کرونا هم به همه گیر شدن اینترنت و فضای مجازی در کشور ایران، کمک شایانی کرد وگرنه شاید به این زودی کشور ایران، این همه وابسته به اینترنت و فضای مجازی نمی شد. شما امروزه به منظور اطلاع پیدا کردن از قیمت روز پروفیل آلومینیوم اختصاصی می‌توانید به راحتی به سایت اینترنتی alumpishro.com و البته به بسیاری از سایت های معتبر دیگر مراجعه کنید. این سایت متعلق به شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو است. از این بحث که بگذریم به بحث راجع به قیمت روز پروفیل آلومینیوم اختصاصی می‌رسیم.

سوالات متداول پروفیل اختصاصی
  • مقاطع پروفیل اختصاصی، متناسب با نیازی که مشتریان دارند و همچنین متناسب با درخواستی که مشتریان می کنند به وسیله افراد متخصص طراحی می گردند. پس از اینکه نقشه و طرح ساخت این مقاطع پروفیل اختصاصی آلومینیوم به تایید رسید، مقاطع به صورت سه بعدی چاپ لیزری می شوند. بعد از تایید نقشه سه بعدی نیز، قالب اکستروژن طراحی می‌گردد و قالب آلومینیوم تولید می‌شود و در انتها هم مقطع پروفیل اختصاصی که مد نظر بوده، تولید می‌گردد…

وزن کمی دارد

در برابر زنگ زدگی مقاوم است

استحکام قابل قبول

زیبایی

قیمت

….