پروفیل کابینتی آلومینیوم

موارد استفاده از پروفیل کابینتی آلومینیوم


پروفیل کابینتی آلومینیوم، یک نوع از انواع پروفیل آلومینیوم است که در بدنه و قفسه کابینت‌ها و در جاهای دیگر از آن به صورت گسترده استفاده می‌شود. بیشتر از هم جا، از پروفیل آلومینیوم در ساخت انواع کابینت خانگی استفاده می‌شود. می‌دانید که در ساخت درب کابینت آشپزخانه‌ها از متریالی به نام ام دی اف استفاده می‌شود. ولی بدنه و قفسه‌های کابینت باید استحکام زیاد و مقاومت بالایی داشته باشند. بنابراین این قسمت‌های کابینت باید از جنس فلز آلومینیوم باشند. منظور ما از مقاومت یک کابینت، مقاومت آن در مقابل زنگ زدگی است. در واقع پروفیل کابینتی آلومینیوم، یکی از محصولات فلز آلومینیوم است که در ساخت دستگیره و ریل کابینت‌های خانگی از آن به صورت بسیار گسترده استفاده می‌شود.

نگهدارنده‌های آلومینیومی

کابینت‌های صنعتی ممکن است از جنس آلومینیوم‌ باشند و یا از جنس های دیگر. همان طور که در بالا عنوان کردیم امروزه از پروفیل کابینتی آلومینیوم به صورت گسترده استفاده می‌شود. در این نوع کابینت‌های صنعتی هم دقیقا مثل کابینت‌های خانگی از پروفیل آلومینیوم در ساخت دستگیره و ریل کابینت‌ها استفاده می‌شود.  از کابینت‌های صنعتی در کارخانجات و صنایع بزرگ استفاده می‌شود.

یراق آلات آلومینیومی کابینت

یراق آلات آلومینیوم، یکی از اجزای لا ینفک از انواع کابینت‌ها هستند. از یراق آلات آلومینیومی تنها در کابینت‌های ساخته شده از جنس آلومینیوم استفاده نمی شود بلکه از این نوع یراق آلات در ساخت انواع کابینت های ام دی اف و …. هم به صورت بسیار گسترده استفاده می‌شود. در واقع قیمت بسیار بالای فلز آلومینیوم باعث شده است، مردم کم تر به سراغ کابینت هایی که به صورت کامل از این فلز ساخته شده اند، بروند. به همین دلیل امروزه بیشتر مردم از کابینت های ام دی اف در آشپزخانه منزل خود بهره می‌گیرند ولی برای دستگیره ها و لولاها و سایر قسمت های این نوع کابینت ها از یراق آلات آلومینیومی استفاده می‌کنند. البته از یراق آلات آلومینیوم صرفا برای کابینت ها استفاده نمی شود بلکه برای انواع درب و پنجره های امروزی هم از آنها به صورت گسترده استفاده می‌شود.

در دهه های گدشته درب و پنجره ها به صورت سنتی ساخته می‌شدند و همین امر باعث می‌شد، تنها از یراق آلات محدودی بتوان استفاده کرد. در سال های اخیر، روش های جدید ساخت درب و پنجره ابداع شده اند و همین امر موجب شده است که از یراق آلات جدیدی هم در آنها استفاده شود. به عنوان مثال در گذشته، برای ساختار بندی و اتصال چهارچوب درب و پنجره از میل گرد درون پروفیل استفاده می‌شد؛ اما بعد از رواج پیدا کردن پروفیل اختصاصی آلومینیوم و ترمال بریک، کاربرد میل گرد درون پروفیل هم از بین رفت. به منظور متصل کردن پروفیل از فیکسر یا همان فیکسچر و گونیا استفاده می‌شود.

می دانید که یراق آلات آلومینیوم، زیبایی بسیار زیادی دارند و همین امر موجب شده است که از آنها در ساخت انواع پنجره ها هم استفاده شود. دیگر مثل گذشته نیست که از یراق آلاتی با ظاهری ساده و سنتی به خصوص دستگیره ها در کابینت ها و درب و پنجره‌ها استفاده شود و استفاده از یراق آلات آلومینیوم به کابینت‌ها و درب و پنجره‌ها، زیبایی خاصی اعطا می‌کند. در ادامه به چند مورد از انواع یراق آلات آلومینیوم اشاره می‌کنیم

دستگیره آلومینیومی

دستگیره موجود در کابینت‌های آشپزخانه منزل و در درب و پنجره‌های آلومینیومی، یکی از کلیدی ترین یراق آلات موجود در بازار است. دستگیره آلومینیومی دارای انواع متفاوتی مانند دستگیره آلومینیومی چپ و دستگیره آلومینیومی راست، دستگیره آلومینیومی ریلی، دستگیره آلومینیومی دکمه ای، دستگیره آلومینیومی یکپارچه و… است.

دسته پروفیل کابینتی آلومینیوم
فیکسر پروفیل کابینتی آلومینیوم

فیکسر آلومینیومی

از فیکسر آلومینیومی به منظور متصل کردن پروفیل‌های آلومینیومی و ساختار بندی چارچوب درب و پنجره استفاده می‌شود؛ فیکسر‌ها دارای انواع مختلفی هستند. این انواع عبارت هستند از: فیکسر آلومینیومی دکمه ای، فیکسر آلومینیومی دایکاستی، فیکسر آلومینیومی دکمه آهنی و…

برای آشنایی بیشتر با تولید پروفیل آلومینیوم

قفل آلومینیومی

معمولا امنیت در درب و پنجره ها بیشتر از کابینت ها اهمیت پیدا می‌کند ولی این موضوع را نمی شود برای همه مکان ها بسط داد و احتمال دارد که در برخی از مکان ها، امنیت یک کابینت بیشتر از امنیت یک درب یا امنیت یک پنجره اهمیت داشته باشد. این قضیه به دلیل با اهمیت بودن وسایل درون کابینت است. قفل های آلومینیومی با توجه به اهمیت امنیت در کابینت یا درب و پنجره ای که بر روی آن نصب می‌شوند دارای انواع زیر هستند:
I. قفل آلومینیومی کامپیوتری
II. قفل آلومینیومی رمز دار
III. قفل آلومینیومی دوشیاره

قفل پروفیل کابینتی آلومینیوم
پروفیل آلومینیوم ریلی

بلبرینگ آلومینیومی

یکی از کلیدی ترین یراق آلات درب و پنجره‌های ریلی یا کشویی، بلبرینگ‌ها هستند. بلبرینگ ها در تعداد چرخ هایی که دارند با هم متفاوت هستند. تعداد چرخ های یک بلبرینگ به وزن و سایز درب و پنجره وابسته است. بلبرینگ‌ها معمولا دارای چرخ‌های مغزی فلزی و پوشش پلاستیکی هستند. این نوع چرخ ها، به منظور کم کردن صدا هستند. بلبرینگ‌های با کیفیت دارای پیج رگلاژ جهت تنظیم ارتفاع و حرکت درب و پنجره هستند.

برای آشنایی بیشتر و مشاهده تعرفه آنادایز آلومینیوم

نگهدارنده‌های آلومینیومی

نگهدارنده های آلومینیومی، یراق آلات پلاستیکی و فلزی هستند. یعنی هم می‌توانند از جنس پلاستیک باشند و هم از جنس فلز. در اینجا تمرکز ما بر روی نگهدارنده های از جنس فلز آلومینیوم است. این نوع یراق آلات، ضربه را به خود می‌گیرند و شیار ها را می‌پوشانند. از این نوع یراق آلات آلومینیومی در کابینت ها و درب و پنجره ها استفاده می‌شود.

مویی و لاستیک آلومینیومی

از یراق آلات مویی و لاستیک، به منظور پوشاندن شیار های موجود در کابینت ها و درب و پنجره و هم چنین به منظور کم کردن ساییدگی ناشی از حرکت استفاده می‌شود.

قیمت پروفیل کابینتی آلومینیوم

قیمت پروفیل کابینتی آلومینیوم، به عوامل متعددی بستگی دارد. در ادامه، به این موارد اشاره خواهیم کرد.

تاثیر وزن بر قیمت پروفیل کابینتی آلومینیومی

میزان و وزن آلومینیوم به کار رفته در پروفیل کابینتی آلومینیوم، اولین عامل تاثیر گذار در قیمت پروفیل کابینتی آلومینیوم است. با توجه به این که قیمت فلز آلومینیوم نسبت به بقیه فلزات رایج، گران تر است بنابراین بدیهی است که هر چقدر میزان فلز آلومینیوم به کار رفته در پروفیل کابینتی آلومینیوم، بیشتر باشد، قیمت پروفیل کابینتی آلومینیوم هم بیشتر خواهد شد. قیمت فلز آلومینیوم به دو عامل اصلی قیمت جهانی این فلز و قیمت دلار در کشور ایران بستگی دارد. در چند دهه قبلی و خصوصا در این چند سال گذشته هم قیمت دلار به حدی بالا رفته است که نه تنها قیمت فلز آلومینیوم بلکه قیمت تمامی فلزات و کالاها را تحت تاثیر قرار داده است.

تاثیر کیفیت بر قیمت پروفیل کابینتی آلومینیومی

کیفیت فلز آلومینیوم به کار رفته در پروفیل کابینتی آلومینیوم، دومین عامل تاثیر گذار در قیمت پروفیل کابینتی آلومینیوم است. با توجه به این که برای ساخت پروفیل کابینتی آلومینیوم هم از آلومینیوم خالص و هم از آلیاژهای آن استفاده می‌شود، بدیهی است که در صورتی که از فلز آلومینیوم خالص برای این کار استفاده شود، قیمت پروفیل کابینتی آلومینیوم هم بالا خواهد بود. این در حالی است که اگر از آلیاژهای کم کیفیت آلومینیوم برای ساخت پروفیل کابینتی آلومینیوم استفاده شود، قیمت آن کم تر خواهد بود. امروزه کم تر کابینتی را از جنس آلومینیوم پیدا می‌کنید که از جنس آلومیینوم خالص باشد و معمولا این نوع کابینت ها از جنس آلیاژهای آلومینیوم هستند.

قیمت پروفیل کابینتی آلومینیوم

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل آلومینیوم ریلی

تاثیر طرح و نقش بر قیمت پروفیل کابینتی آلومینیومی

طرح و نقش و ظاهر و استایل کابینت آلومینیومی، سومین عامل تاثیر گذار در قیمت پروفیل کابینتی آلومینیوم است. هر چقدر که یک کابینت آلومینیومی از رنگ های با کیفیت تر و زیباتری بهره برده باشد و طرح و نقش و ظاهر و استایل آن مد روز تر و شیک تر باشد، قیمت آن هم بالاتر خواهد بود. امروزه خانواده ها اهمیت بسیار زیادی به ظاهر و استایل منزل خود می‌دهند، به همین دلیل است که کابینت های آلومینیومی بسیار شیک و چشم نوازی طراحی و تولید می‌شوند.

خرید پروفیل کابینتی آلومینیوم

این نوع پروفیل آلومینیوم با طرح و رنگ های متنوع در مجموعه صنایع آلومینیوم پیشرو طراحی و تولید می‌گردد. پروفیل کابینتی آلومینیوم تولید شده در این شرکت، با استفاده از مواد اولیه فابریک و درجه یک، تولید می‌شود. شما به منظور خرید پروفیل کابینتی آلومینیوم و البته برای هر نوع پروفیل آلومینیوم دیگری می‌توانید به سایت اینترنتی شرکت صنایع پیشرو با آدرس اینترنتی aluminiumpishro.com مراجعه کنید. شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو سالهای سال است که در زمینه تولید انواع مقاطع آلومینیوم فعالیت می‌کند. این شرکت در این سالها توانسته است با شرکت ها و کارخانجات کوچک و بزرگ بسیار زیادی همکاری کند این شرکت ها و کارخانجات، فقط داخلی نبودند بلکه شرکت صنایع پیشرو افتخار همکاری با شرکت های افغانستانی و عراقی و عمانی را هم دارد.

مزایای خرید پروفیل کابینتی آلومینیوم

خرید پروفیل کابینتی آلومینیوم از سایت اینترنتی شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو چند مزیت دارد: اولا همکاران ما در بخش فروش این شرکت، مشاوره های لازم را به شما می‌دهند و شما می‌توانید محصول مناسب تری را خریداری کنید. ثانیا قیمت محصولات موجود در این سایت، نسبت به بسیاری از فروشگاه ها و سایت‌های دیگر، ارزان تر است. ثالثا محصولات مختلف موجود در این سایت، کیفیت بسیار خوبی دارند. رابعا محصولات موجود در این سایت، تنوع بسیار زیادی در ظاهر و کیفیت دارند.
آدرس شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو هم به شرح زیر است:
تهران، شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار نگارستان، خیابان اردیبهشت جنوبی، انتهای راست، پلاک 14 و 7 کد پستی : ۱۸۳۴۱۳۶۹۱۸ شماره تماس: 09121000928
ایمیل شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو را هم در زیر نوشته ایم:
Info@AluminiumPishro.com

سوالات متداول پروفیل کابینتی آلومینیوم

وزن و کیفیت آلومینیوم به کار رفته در پروفیل کابینتی ، و همچنین طرح و نقش و ظاهر کابینت آلومینیومی از عوامل تاثیر گذار در قیمت پروفیل کابینتی هستند.

دستگیره  ، فیکسر ، قفل ، بلبرینگ ، نگهدارنده ، مویی و لاستیک آلومینیومی از جمله یراق آلات آلومینیومی تولید شده در شرکت آلومینیوم پیشرو هستند .