پروفیل لاین نوری - aluminiumpishro.com

انواع پروفیل لاین نوری


پروفیل لاین نوری یک انتخاب ایده آل برای زیباسازی محیط زندگی می‌باشد. پروفیل لاین نوری همان پروفیل نور خطی است. این پروفیل‌ها جز تجهیزات ساختمانی و صنعتی می‌باشند که برای طراحی‌های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر زیبا سازی ساختمانها، پروفیل‌های لاین نوری در صنایع ماشین سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروفیل لاین نوری دارای ظاهری جذاب و نورپردازی مدرن می‌باشد.

پروفیل لاین نوری در سه مدل زیر طراحی می شوند:

  1. روکار
  2. توکار
  3. و آویز طراحی می‌شود

پروفایل لاین نوری توکار بر روی متریال‌های مختلفی مانند چوب و سنگ قابل اجرا است. جنس بدنه آن نیز از آلومینیوم می‌باشد که می‌توان آن را به رنگ‌های مختلف رنگ آمیزی کرد. در محیط‌های مختلفی مانند ساختمان‌های اداری، هتل‌ها، فروشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و غیره از آن استفاده می‌شود.

ویژگی پروفیل لاین نوری

از جمله ویژگی‌های پروفیل لاین نوری می‌توان به سبک بودن آن‌ها و مقاوم بودن آنها در برابر ضربه اشاره کرد. پروفیل‌های لاین نوری معمولا از جنس آلومینیوم هستند و آلومینیوم خود به عنوان هیت سینک در پروفیل‌های لاین نوری کاربرد دارد. دیگر ویژگی پروفیل لاین نوری ضد آب بودن آن می‌باشد. البته همانطور که در بخش‌های قبلی گفتیم نمی توان گفت به طور ۱۰۰ درصد پروفیل‌های لاین نوری ضد آب هستند. اما از آنجایی که نسبت به نفوذ بخار آب و رطوبت و گرد و غبار آب بندی شده اند می‌توان آنها را پروفیل‌های نوری ضد آب نیز خطاب کرد. پروفیل‌های لاین نوری همچنین دارای طول عمر زیادی می‌باشند و این به دلیل وجود پروفیل آلومینیوم در آنها می‌باشد.

پروفیل لاین نوری روکار

پروفیل لاین نوری روکار مخصوص سقف‌های کوتاه می‌باشد. از آن می‌توان در مکان‌هایی که سقف کاذب وجود ندارد استفاده کرد. جنس بدنه این لاین نوری نیز از آلومینیوم می‌باشد و می‌توان آن را با رنگ‌های مختلف الکترواستاتیک مانند مشکی و سفید رنگ آمیزی کرد. این مدل از لاین نوری را میتوان در عرض‌های مختلف خریداری کرد. لاین‌های نور خطی در برابر ضربه و حرارت مقاوم هستند. آنها را بر روی بدنه دیفیوزر نصب می‌کنند.

پروفیل لاین نوری - aluminiumpishro.com
پروفیل لاین نوری - aluminiumpishro.com

پروفیل لاین نوری آویز

از این پروفیل‌ها که به صورت معلق و با طول‌های مختلف بر روی یک پایه نصب می‌شوند برای زیبا سازی یک محیط استفاده می‌شود. این نوع پروفیل‌ها دارای چراغ‌هایی با شدت نور متفاوت می‌باشند. عرض و ارتفاع پروفیل لاین نوری آویز در قیمت آن تاثیر گذار است.

برای آشنایی بیشتر با تولید پروفیل آلومینیوم

پروفیل لاین نوری دو تکه

این نوع از پروفیل‌ها استحکام بالایی دارند و می‌توان آنها را به صورت توکار و یا روکار استفاده کرد. همانطور که از نام آنها مشخص است این پروفیل‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شوند. قسمت تحتانی آن‌ها سینک خنک کننده نام دارد و باعث میشود که عمر ال ای دی‌های به کار رفته در آن بیشتر شود. از آنها به عنوان لاین نوری کناف، نورهای خطی آسانسور و به عنوان لوستر نور خطی می‌توان استفاده کرد.

پروفیل لاین نوری - aluminiumpishro.com
پروفیل لاین نوری - aluminiumpishro.com

پروفیل نور خطی قرنیز

پروفیل‌ها از ابزار و تجهیزات مدرن هستند که برای زیباسازی و روشنایی یک محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند و معماران زیادی از آنها برای طراحی داخلی و خارجی استفاده میکنند. در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه از این پروفیل لاین نوری استفاده‌های زیادی می‌شود. مزیت‌های پروفیل لاین نوری قرنیز دار پوشاندن ایرادات بنایی، ایجاد مانع برای نفوذ رطوبت به دیوار، ارائه دادن محیطی برای سیم کشی‌های داخل ساختمانی می باشد. جنس بدنه سبک، قابلیت شب تاب بودن پروفیل، قابلیت استفاده از پروفیل در ارتفاع‌های مختلف و قابلیت کنترل از راه دور از دیگر ویژگی های آنها می‌باشد.

پروفیل لاین نوری کناف دار

از پروفیل لاین نوری کناف دار یا شیاردار برای زیبا سازی محیط‌های داخلی و خارجی و تجهیزات ساختمانی استفاده می‌شود. سبک‌های مدرن معماری معمولاً از این مدل از پروفیل‌های نوری استفاده می‌کنند. پروفیل‌های لاین نوری برای محیط‌های کوچک مناسب هستند. زیرا پخش نور آنها به صورتی است که فضا را بزرگ تر نشان میدهند. پروفیل لاین نوری کناف دار باعث می‌شود که ملات و اتصالات پیچی در نصب آن‌ها مورد نیاز نباشد. همچنین آنها در دو مدل متحرک و ثابت وجود دارند.

برای استعلام قیمت و خرید تیغه کرکره آلومینیومی

پروفایل لاین نوری آسانسور

پروفیل‌های لاین نوری را میتوان در آسانسور نصب و اجرا کرد. آنها را می توان در قسمت‌های مختلف ساختمان‌های اداری و مسکونی نیز مورد استفاده قرار داد. اجزای تشکیل دهنده پروفیل لاین نوری آسانسور اجزای با کیفیتی می‌باشند که قابلیت نور پردازی مناسبی نیز دارا هستند. دیفیوزر‌های به کار رفته بر روی پروفیل نوری آسانسور می‌توانند به خوبی نور را پخش کنند. همچنین آنها می‌توانند از نقطه ای دیده شدن نورهای ساطع شده جلوگیری کنند.

پروفیل لاین نوری - aluminiumpishro.com

پروفیل لاین نوری ضد آب

پروفیل لاین نوری ضد آب به معنی چراغ‌های خطی می‌باشد که به درستی آب بندی شده اند و رطوبت و بخار آب و گردوغبار نمی تواند در آنها نفوذ کند. در نتیجه نمی توان گفت ضد آب بودن پروفیل لاین نوری به معنای واترپروف بودن آنها می‌باشد. و آنها ۱۰۰ درصد در برابر آب مقاوم نیستند. پروفیل لاین نوری ضد آب مقاومت خوبی در برابر بخار آب و نفوذ رطوبت دارد. یکی از اجزای مهم پروفیل لاین نوری ضد آب، دیفیوزر آن می‌باشد. این که دیفیوزر به چه صورت در چراغ خطی نصب شده باشد در ضد آب بودن آن تاثیر گذار است. دیفیوزر قسمتی است که باید دارای سطح صاف و یکنواخت باشد تا نور بتواند به صورت یک دست از آن عبور می‌کند و به بیرون بتابد. هنگامی که دیفیوزر بخواهد بر روی پروفیل لاین نوری نصب شود درز‌های هر چند ناچیزی ممکن است به وجود بیاید. پوشاندن این درز‌ها با استفاده از چسب‌های مخصوص باعث می‌شود که دیفیوزر ضد آب شود. پوشاندن لبه‌ها و درز‌های دیفیوزر از ورود گرد و غبار به آن جلوگیری می‌نماید.

قیمت پروفیل لاین نوری

قیمت پروفیل لاین نوری به جنس پروفیلی که در آن استفاده شده است بستگی دارد. معمولا از پروفیل آلومینیوم در ساخت آنها استفاده می شود. از آنجایی که قیمت آلومینیوم عدد ثابتی نیست درنتیجه نمی توان عدد دقیقی را به عنوان قیمت پروفیل لاین نوری بیان کرد. عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت پروفیل آلومینیوم نوع آن می باشد که از نوع توکار، روکار و یا آویز است. هر کدام از این دسته ها نیز دارای سایزبندی های مختلفی هستند که در قیمت پروفیل لاین نوری تاثیرگذار است. برای اطلاع از قیمت پروفیل لاین نوری می توانید با شرکت آلومینیوم پیشرو تماس بگیرید و قیمت به روز آن ها مطلع شوید.

خرید پروفیل لاین نوری

برای خرید پروفیل لاین نوری باید اطلاعات دقیقی از نوع پروفیل به کار رفته در لایه‌های نوری داشته باشید. همچنین در هنگام خرید پروفیل لاین نوری باید به این نکته دقت کنید که لاین‌های نوری در سه مدل روکار، توکار و آویز فروخته می‌شوند و شما باید اطلاعات دقیقی از نحوه قرارگیری آنها در دکوراسیون مورد نظر خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در هنگام خرید پروفیل لاین نوری می‌توانید با کارشناسان شرکت آلومینیوم پیشرو تماس بگیرید تا آنها بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن شما را از نوع پروفیل لاین نوری که به آن احتیاج دارید آگاه کنند.

پروفیل لاین نوری - aluminiumpishro.com

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل آلومینیوم ریلی

نصب پروفیل لاین نوری

پروفیل‌های لاین نوری از آنجایی که در انواع مختلفی وجود دارند به گونه‌های متفاوتی نیز نصب می‌شوند. پروفیل‌های لاین نوری را میتوان از داخل گچبری‌ها گرفته تا روی دیوار و زیر کابینت‌ها نصب کرد. برای مثال پروفیل‌های لاین نوری توکار را در داخل کناف در داخل راویز و ام دی اف و همچنین در داخل گچ نصب میکنند. پروفیل‌های لاین نوری روکار را بر روی سقف نصب می‌کنند. همچنین آنها را می‌توان بین پارتیشن‌های چوبی یا شیار‌های فلزی نصب کرد. آنها برای نصب بر روی دیوار نیز مناسب هستند.

سوالات متداول پروفیل لاین نوری

استحکام بالا و مقاوم به ضربه 

طول عمر زیاد 

ضد آب

قیمت پروفیل لاین نوری به جنس پروفیلی که در آن استفاده شده و نوع آن بستگی دارد. همچنین عامل تاثیرگذار دیگر ثابت نبودن قیمت پروفیل آلومینیوم است .