پروفیل شیاردار آلومینیوم

انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار مهندسی

پروفیل شیاردار آلومینیوم مهندسی پروفیل هایی ویژه و خاص برای جامعه مهندسی می باشد، که به حالت مقاطع مربع، مستطیل و دایره تولید و طراحی می شود. انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار روی سطح خود شیار هایی دارند که از این شیار ها برای قرار گرفتن یراق آلات مربوط به مهندسی همچون انواع پیچ و نبشی و مهره برای اتصال آن ها به هم دیگر استفاده می شود. متریال آن از آلومینیوم است که به علت ویژگی استحکام بالا و سبکی خود در ساخت استراکچر های مختلف و متنوع کمک بسیار زیادی می کند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد و خاص  آن عدم خدمات جوشکاری و سوراخکاری آن هم به علت طراحی ویژه آن که همان داشتن شیار های خاص روی آن است می باشد. سوراخ مرکز پروفیل شیاردار آلومینیوم صنعتی و فاصله دهانه شیار ها که Slot نام دارد از استاندارد هایی است که همواره مورد توجه کاربران بوده است چرا که در واقع معیار انتخاب اتصالات و یراق  مهندسی می باشد. پروفیل شیاردار آلومینیوم عموما با آلومینیوم آلیاژ 6063 از خانواده سری 6000 طراحی و تولید می شوند و به طور معمول به صورت آندایز مشکی یا نقره ای تولید و برای کاربران عرضه می شوند. از ویژگی های آن این است که دارای حداقل اعوجاج و پیچیدگی در سطح مقطع خود می باشد که گروه مهندسی آلومینیوم پیشرو نیز با به کارگیری پرس های اکستروژن مدرن خود و دستگاه ها و بهره مندی از نیرو های کارآمد و مهندسین و متخصصین و مجرب خود این مقدار تلرانس را به صفر رسانده است. پروفیل شیار دار آلومینیوم مهندسی یکی از پرمصرف ترین و پرکاربرد ترین مقاطع پروفیل آلومینیوم می باشد. ابعاد حائز اهمیت در این پروفیل ، عرض و طول مقطع می باشد.  این پروفیل  داری استحکام زیاد و طول عمر بالا می باشد.

کاربرد پروفیل شیاردار آلومینیوم

پروفیل شیاردار آلومینیوم که به آن پروفیل آلومینیوم صنعتی هم می گویند یکی از پرکاربرد ترین انواع پروفیل شیار دار صنعتی موجود در بازار است که از آن جهت ساخت فریم های اداری، سازه و کاور دستگاه های صنعتی استفاده می کنند.
پروفیل صنعتی آلومینیوم به علت انعطاف پذیری در خصوص طرح سازه ها و تغییر اندازه یا فریم ها بسیار مورد توجه کاربران است و امروزه از پرطرفدار ترین مقاطع پروفیل صنعتی آلومینیوم است.
ساخت انواع فریم با هرگونه ابعاد و طراحی مورد نظر با پروفیل مهندسی آلومینیوم یا همان پروفیل آلومینیوم مهندسی بسیار ساده و با سهولت انجام پذیر می باشد و علاوه بر آن از نظر اقتصادی هم بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و این سازه یا استراکچر ساخته شده هم استحکام بسیار زیادی خواهد داشت و با استفاده از یراق آلات مخصوص همچون چرخ هم به آسانی امکان جابجایی خواهد داشت و در هر زمان هم به سبب تغییر طراحی می توان بسیار آسان و در مدت زمان کمی آن را مطابق با طرح دیگر و جدیدی بروز کرد. از ویژگی های تولید انواع استراکچر این است که در طراحی و ساخت آن به وسیله پروفیل شیاردار آلومینیوم نیازی به تخصص خاصی نبوده و به آسانی با یراق آلات و اتصالات مربوطه می توان سازه یا استراکچر مورد نظر را ساخت.

موارد استفاده و کاربرد پروفیل شیار دار آلومینیوم عبارت است از:

* پروفیل شیاردار آلومینیوم به عنوان باکس و استند در ابعاد متنوع مورد استفاده قرار می گیرد.
* پروفیل شیاردار آلومینیوم در ساخت و تولید دستگاه های صنعتی مانند پرینتر سه بعدی، CNC، برش پلاسما، برش لیزری و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
* یکی دیگر از کاربردهای پروفیل شیاردار آلومینیوم استفاده در پروژه های رباتیک می باشد.
* پروفیل شیاردار آلومینیوم در ساخت سازه برای امور شخصی همچون پایه عکس برداری، میزکار و … مورد استفاده قرار می گیرد.

پروفیل شیاردار آلومینیوم

برای استعلام قیمت و مشخصات  پروفیل آلومینیوم

خرید پروفیل شیاردار آلومینیوم

روش تولید پروفیل شیاردار صنعتی

پروفیل شیاردار آلومینیوم بدین شکل تولید می شود که نخست بیلت آلومینیوم را که متریال و ماده اولیه در فرآیند تولید پروفیل می باشد حرارت می دهند. پس از آن و در گام بعد بیلت های حرارت داده شده داخل دستگاه پرس اکستروژن قرار داده می شود و به وسیله فشار بسیار بالا به قالب های شیاردار که به وسیله کارشناسان و متخصصین واحد قالب سازی بر مبنای نقشه های متنوع مقاطع شیاردار طراحی و تولید شده اند وارد می شود. بعد از عبور از قالب مربوطه به حالت پروفیل شیاردار آلومینیوم در ابعاد مختلف تولید و به شکل شاخه های 3 و 6 متری و یا بر اساس شاخه های سفارش شده توسط مشتری برش داده می شود و بعد از گذراندن مرحله سخت کاری (ایجینگ) و انجام فرآیند آندایزینگ مطابق با سفارش مشتری و دیگر خدمات جانبی همچون برشکاری با دستگاه سی ان سی بسته بندی شده و برای مشتریان ارسال می شود. مقاطع پروفیل های شیاردار یا همان پروفیل آلومینیوم شیاردار مهندسی در ابعاد متنوع، به صورت سه رده وزنی متوسط، سبک و سنگین تولید و عرضه می شود.

سفارش ساخت پروفیل صنعتی آلومینیوم

در حالتی که نیاز به ساخت سطح مقطع ویژه و خاصی بود که جزو محصولات رایج پروفیل شیار دار آلومینیوم نباشد،‌ شرکت آلومینیوم پیشرو آمادگی جهت ساخت هر نوع قالب اکستروژن مورد تایید مشتریان گرامی را دارد.
پروفیل شیاردار آلومینیوم با یراق آلات به خصوص نبشی، مهره، پیچ، کرنر و … اسمبل می شوند.
علاوه بر این با نصب کردن در پوش بر روی نبشی و پروفیل و همین طور به کار بردن نوار های طولی میان شیار ها می توان ظاهر کار را زیبا تر جلوه داد.
امکان نصب دستگیره، چفت، لولا، مفصل و پایه تنظیم هم بر روی فریم های تولید شده وجود دارد.
می توان از ورق های پلی کربنات، استیل، MDF و … جهت پوشش صفحات استفاده کرد که به طور کلی این محصول منحصر به فرد آلومینیومی را از هر لحاظ انعطاف ‌پذیر می کند.
امیدواریم که در مجموعه آلومینیوم پیشرو بتوانیم همکاران گرامی را در این حوزه به هر نحو یاری نماییم.

تولید پروفیل شیاردار آلومینیوم

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل پنجره آلومینیومی

پروفیل آلومینیوم سنگین

ضخامت بالای پروفیل شیاردار آلومینیوم سنگین 45×45 باعث شده این محصول از پایداری و مقاومت بالایی برخوردار باشد و به سادگی بتواند بار‌ های سنگین را تحمل نماید و مشکلاتی همچون خم شدگی و یا تاب برداشتن برای این پروفیل اتفاق نیفتد. نام دیگر این پروفیل سنگین، پروفیل صنعتی و یا پروفیل مهندسی است که از کاربرد ‌های مهم این محصولات می ‌توان به استفاده در پرینتر ‌های سه بعدی، پارتیشن‌ بندی ‌ها، انواع ماشین آلات صنعتی، نگه ‌دارنده دستگاه‌ ها، ساخت قفسه‌ و … اشاره کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که پروفیل آلومینیوم سنگین دارد عدم نیاز به جوشکاری است. اتصال دیگر پروفیل ‌ها به همدیگر از طریق مهره و اتصالات پروفیل می ‌باشد که این قابلیت باعث شده کاربران این پروفیل ها رو به گسترش باشد.

پروفیل سبک

پروفیل شیاردار آلومینیوم سبک از ورق نورد سرد یا ورق روغنی تولید شده و در ضخامت های زیر 1.5 میلی متر موجود است. جهت تولید پروفیل سبک از دو استاندارد DIN2394 و نیز EN10219-2 استفاده می شود. در اصطلاح به پروفیل مهندسی آلومینیوم سبک، پروفیل مبلی هم گفته می شود. قوطی مبلی را می توان مهم ترین نوع از پروفیل صنعتی آلومینیوم اطلاق می شود که دارای خصوصیات مناسب و عالی و کاربرد فراوانی در صنعت می باشد. از جمله کاربرد های پروفیل مهندسی آلومینیوم سبک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

* خودروسازی
* اگزوز
* مبلمان و صندلی
* دوچرخه سازی
* لوازم خانگی
* کانتینر
* مبلمان

از جمله خصوصیات پروفیل مهندسی آلومینیوم سبک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* کیفیت مناسب و عالی سطح
* پروفیلی دقیق از نظر ضخامت و قطر
* بسیار دقیق و ظریف نسبت به دیگر پروفیل ها
* فرم پذیری خوب
* تنوع وزنی مناسب
* قابلیت آبکاری شدن
همان گونه که گفته شد قیمت پروفیل شیاردار آلومینیوم سبک هم براساس وزن آن مشخص می شود. همچنین به دیگر عوامل از جمله قیمت ورق روغنی، هزینه انرژی تولید، نرخ دلار و… . بستگی دارد. استفاده از روش کشش سرد برای تولید پروفیل مهندسی آلومینیوم سبک باعث صرف انرژی و هزینه کمتر در ساخت آن ها شده و در نتیجه دارای کیفیت سطحی بالا و مناسبی می باشند.

تفاوت پروفیل آلومینیوم سنگین ،متوسط و سبک

پروفیل شیاردار آلومینیوم

پروفیل شیاردار آلومینیوم سنگین به دو صورت ساختمانی و صنعتی موجود بوده و دارای مقاطع مستطیل و مربع شکل می باشد. نوع سنگین پروفیل آلومینیوم از ورق سیاه با ضخامت 1.5 میلی متر به بالا تولید می شود و شامل تنوع ابعادی بالایی هم است. به طور کلی موارد مصرف این پروفیل بسیار زیاد است که از بین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

* مصارف ساختمانی به عنوان قوطی و ستون در پنجره

* ساخت شاسی ماشین آلات سنگین

* دستگاه های صنعتی

از جمله ویژگی های پروفیل سنگین هم می توان به این موارد اشاره کرد:

* پایداری خمشی و پیچشی سطح بالا

* جوش پذیری مناسب

* سختی سطحی

* دارا بودن قیمت مناسب

در واقع این محصول به سبب توانایی تحمل وزن زیاد در مصارفی که نیاز به تحمل نیروی بالایی می باشد مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی قیمت پروفیل آلومینیوم سنگین در واحد وزن این محصول اعلام می شود و بسته به ضخامت ورق استفاده شده متغیر است. در واقع محصولات نازک تر قیمت بالا تری هم دارا می باشند اما به سبب این که قیمت این محصول بر مبنای واحد وزن محاسبه می شود و محصولات نازک تر وزن کم تری هم دارند پس قیمت کم تری هم دارند.

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل آلومینیوم پارتیشن

انواع پروفیل شیاردار آلومینیوم

لیست قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار

برای خرید پروفیل آلومینیوم شیاردار یا همان پروفیل شیاردار آلومینیوم بایستی لیست قیمت آن را داشت؛ اما خوب است بدانید که لیست قیمت انواع پروفیل ها از جمله مواردی است که به طور معمول در بستر اینترنت موجود نمی باشد یا بهتر است بگوییم که حداقل در سایت های بزرگ و معتبر تولیدی های مطرح، لیست قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار یافت نمی شود. چرا که خرید پروفیل به صورت قرار دادی و بعد از توافق دو جانبه بر سر قیمت انواع آن بین فروشنده و خریدار، قیمت نهایی پروفیل مهندسی مشخص می شود. البته برای گرفتن لیست قیمت به صورت حدودی می توانید با مجموعه آلومینیوم پیشرو در تماس باشید، تا کارشناسان آلومینیوم پیشرو بسته به نوع سفارش شما، اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

سوالات متداول پروفیل شیاردار آلومینیوم

  • پروفیل شیار دار آلومینیوم به عنوان باکس و استند در ابعاد متنوع مورد استفاده قرار می گیرد.
  • پروفیل شیار دار آلومینیوم در ساخت و تولید دستگاه های صنعتی مانند پرینتر سه بعدی، CNC، برش پلاسما، برش لیزری و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
  • یکی دیگر از کاربردهای پروفیل شیار دار آلومینیوم استفاده در پروژه های رباتیک می باشد.

برای خرید پروفیل آلومینیوم شیاردار یا همان پروفیل شیار دار آلومینیوم بایستی لیست قیمت آن را داشت؛برای گرفتن لیست قیمت به صورت حدودی می توانید با مجموعه آلومینیوم پیشرو در تماس باشید، تا کارشناسان آلومینیوم پیشرو بسته به نوع سفارش شما، اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.