مقاطع پروفیل آلومینیوم

مقاطع عمومی پروفیل آلومینیوم

مقاطع پروفیل‌ آلومینیومی کاربرد‌های مختلفی دارند و در صنایع مختلف به صورت گسترده از آنها استفاده می‌شود. در کل، آلومینیوم درسرتاسر دنیا به عنوان یک فلز محبوب شناخته می شود. مقاطع پروفیل‌ آلومینیومی یا همان پروفیل های آلومینیومی در شکل ها و انواع و اقسام مختلف ساخته می‌شوند. پروفیل آلومینیومی عمومی و پروفیل آلومینیومی نبشی و پروفیل آلومینیومی ناودانی و هم چنین پروفیل آلومینیومی به صورت ورق و کویل و میله از جمله این انواع هستند. در مورد متداول ترین مقاطع الومینیوم مورد استفاده در صنایع مختلف که در بازار موجود هستند هم می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • تیغه کرکره آلومینیوم
 • لوله آلومینیوم
 • میلگرد آلومینیومی
 • تسمه آلومینیومی
 • لوله یخچالی آلومینیومی
 • درب اتوماتیک آلومینیومی برای واحد های مسکونی و تجاری و اداری
 • پنجره تک جداره و دو جداره و سه جداره و چهار جداره آلومینیومی انواع دیگر مقاطع آلومینیومی که به سفارش مشتری ساخته می شوند.

مقاطع عمومی پروفیل آلومینیوم چگونه ساخته می‌شود؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید که تولید مقاطع آلومینیومی چگونه است ؟ به منظور تولید پروفیل آلومینیوم از بیلت آلومینیوم که قبلاً در کوره پیش گرم ، به دمای مناسب تولید رسیده است باید آن را داخل دستگاه مناسب قرار داد تا از روی قالب موجود در دستگاه، مقع آلومینیومی مورد نظر ساخته شود.

خرید مقاطع عمومی پروفیل آلومینیوم

در سایت اینترنتی aluminiumpishro.com انواع مقاطع  پروفیل آلومینیوم در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع وجود دارند. بدیهی است که قیمت این نمونه‌ها با یکدیگر متفاوت است. شما می‌توانید مقطع آلومینیومی مورد نظر خود را از این سایت سفارش دهید. همکاران ما در واحد فروش این سایت و این شرکت، انواع مشاوره ها و راهنمایی های لازم را به شما خواهند داد. شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو مجموعه ای با مساحت 15000 متر مربع است که دارای شش سوله ​در زمینه پروفیل آلومینیوم و مقاطع پروفیل آلومینیوم می‌باشد. این شرکت دارای خطوط تولید زیر می‌باشد:

 • خط تولید قالب سازی
 • خط تولید رنگ
 • خط تولید ریخته گری
 • خط تولید اکستروژن

همچنین شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو دارای دوعدد پرس هشت اینچ، یک عدد پرس شش اینچ، دوعدد پنج اینچ، سه عدد چهاراینچ و دستگاه ایجینگ با سه هزار قالب اختصاصی می‌باشد. از سوی دیگر این شرکت، تولید کننده انواع مواد زیر است:

 • تولید کننده پروفیل های صنعتی
 • تولید کننده پروفیل های ساختمانی اختصاصی
 • تولید کننده کوره ریخته گری دی سی ت
 • ولید کننده مقاطع دستگاه اکستروژن
 • تولید کننده انواع پروفیل های صنعتی
 • تولید کننده انواع پروفیل های ساختمانی
 • تولید کننده انواع پروفیل های اختصاصی
 • تولید کننده انواع کوره ریخته گری دی سی
 • تولید کننده انواع مقاطع دستگاه اکستروژن

مقاطع نبشی آلومینیومی

مقاطع  پروفیل آلومینیوم یکی از پرکاربردترین موارد در بین مقاطع عمومی آلومینیومی به حساب می‌آید. از پروفیل نبشی آلومینیومی در ساخت انواع کابینت‌های آشپزخانه و همچنین در درز بندی‌ها و پارتیشن بندی‌ها و ساخت انواع یراق آلات استفاده می‌شود. همچنین پروفیل نبشی آلومینیومی در ساخت محافظ لبه پله‌ها هم کاربرد دارد. مقاطع نبشی آلومینیومی به صورت چند ضلعی ساخته می‌شوند. ضلعهایی که در پروفیل نبشی آلومینیومی وجود دارد، معمولاً هم اندازه هستند. البته این قضیه همیشگی نیست و مشتری می‌تواند سفارش ساخت یک نوع  پروفیل نبشی آلومینیومی را بدهد که اضلاع آن به یک اندازه نباشند. البته به این نکته هم دقت داشته باشید که به منظور ساخت پروفیل نبشی آلومینیومی در ابعاد متفرقه و سفارشی باید حتماً ابتدا قالب اکستروژن ساخته شود و از این قالب برای ساخت مقطع نبشی آلومینیومی استفاده شود.

برای استعلام قیمت و خرید شمش آلومینیوم

انواع پروفیل آلومینیومی

قیمت مقاطع نبشی آلومینیوم

در صورتی که بخواهیم در مورد قیمت پروفیل نبشی آلومینیومی هم صحبت کنیم باید بگوییم که کیفیت و ابعاد این نوع پروفیل در قیمت آن تاثیر گذار است و با بالا رفتن کیفیت و بزرگ تر شدن ابعاد این نوع پروفیل، قیمت آن هم بیشتر می‌شود. در سایت اینترنتی aluminiumpishro.com انواع مقاطع نبشی آلومینیومی در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع وجود دارند. بدیهی است که قیمت این نمونه‌ها با یکدیگر متفاوت است. شرکت​ صنایع آلومینیوم پیشرو در سال 1368 هجری شمسی آغاز به کار کرد. این شرکت جزء شرکت های قدیمی، با اصالت و با اعتبار بالا در استان تهران است. شرکت​ صنایع آلومینیوم پیشرو با کشورهای مختلفی مانند عمان، افغانستان و عراق، ارتباطات مختلف تجاری و صنعتی دارد و محصولات تولیدی خود را به آن کشورها صادر می‌کند. مجموعه عظیم صنایع آلومینیوم پیشرو دارای دو پرس اتوماتیک هشت اینچ، دستگاه ایجینگ، گروه رنگ کانوایر الکترواستاتیک، ریخته گری DC و مدرن، دستگاه ها و تجهیزات قالب سازی و یک عدد دستگاه پیشرفته CNC برای ماشین کاری می‌باشد.

مقاطع قوطی آلومینیومی

نام دیگر مقطع قوطی آلومینیومی، باکس است. باکس یا همان قوطی آلومینیومی دارای چهار ضلع و چهار زاویه با اندازه ۹۰ درجه می‌باشد. در واقع قوطی آلومینیومی به شکل جعبه ای و دارای چهار گوش می‌باشد. قوطی آلومینیومی می‌تواند مطابق با سفارش مشتری دارای اندازه‌های متفاوتی باشند. به بیان دیگر، مقطع قوطی آلومینیومی در سایزها و ابعاد مختلف و هم چنین با ضخامت‌های متفاوت و به روش اکستروژن تولید می‌شود. در سایت اینترنتی aluminiumpishro.com هم انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم در طرح‌ها و رنگ‌ها و سایز و ابعاد و وزن‌ها و قیمت‌های متنوع وجود دارند. شما بایستی متناسب با نیاز خود، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. مقاطع قوطی آلومینیومی هم یکی از این انواع است که می‌توانید از همین سایت، اقدام به خرید آن کنید.

مقاطع لوله آلومینیوم

مقطع لوله آلومینیومی  نسبت به انواع لوله‌های فلزی دیگر، وزن بسیار سبک تری دارند اما با این وجود، مقاومت آن در برابر خوردگی بالاتر از انواع دیگر فلزات می‌باشد. در واقع مقاومت لوله آلومینیومی در حد یک لوله فولادی است، درحالی که لوله فولادی وزن بسیار بالاتری نسبت به لوله آلومینیومی دارد. همین دو ویژگی است که باعث شده است لوله آلومینیومی مورد توجه بسیاری از صنایع و کارخانه‌ها قرار گیرد و در موارد بسیار زیادی، از این نوع لوله‌ها استفاده شود.

کاربرد مقاطع لوله آلومینیوم

لوله‌های آلومینیومی برای آنودایز و همچنین برای صیقل دادن و پوشش پودری هم مناسب هستند. مزیت دیگر لوله آلومینیومی، توان انتقال گرما در آن است. همین امر سبب می‌شود که در ساخت انواع یخچال و انواع دستگاه‌های مربوط به انرژی خورشیدی و همچنین در ساخت انواع سیستم‌های تهویه هوا به صورت گسترده از لوله‌های آلومینیومی استفاده شود. در واقع در این موارد، نیاز به لوله‌های با رسانای بالا است. همچنین در سیستم‌های هیدرولیک و در انواع خطوط سوخت رسانی و همچنین در ساخت انواع قفسه‌ها از لوله‌های آلومینیومی استفاده می‌شود. از لوله‌های آلومینیومی در صنعت ساختمان سازی و برای ساخت انواع درب و پنجره هم استفاده می‌شود. البته با توجه به قیمت بالای آلومینیوم، امروزه بیشتر سازندگان ساختمان‌ها به سمت استفاده از پنجره‌های یو پی وی سی که از نوع پلاستیک است و قیمت تمام شده آن ارزان تر در می‌آید، رفته اند. لوله‌های آلومینیومی می‌توانند در طرح‌ها و شکل‌ها و سایز و ابعاد مختلفی باشند. لوله‌های گرد آلومینیومی یکی از انواع لوله‌هایی است که کاربرد بسیار زیادی در صنایع و کارخانه‌های مختلف دارد. بعضی از مواقع به این نوع لوله‌های گرد آلومینیومی، میله‌های توخالی آلومینیوم هم گفته می‌شود. در سایت اینترنتی aluminiumpishro.com که متعلق به شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو است. انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم از جمله مقاطع لوله آلومینیوم در طرح‌ها و رنگ‌ها و سایز و ابعاد و وزن‌ها و قیمت‌های متنوع وجود دارند. شما بایستی متناسب با نیاز خود، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پروفیل آلومینیوم

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل دریچه تنظیم هوا

مقطع میله آلومینیوم

مقطع میله آلومینیومی مثل بقیه محصولات ساخته شده از آلومینیوم در وزن و رنگ‌ها و ابعاد و سایز‌های مختلفی تولید می‌شوند. در زمان اکسترود کردن، انواع آلیاژهای مورد نیاز به این میله‌های آلومینیومی افزوده می‌گردد و محصول نهایی تولید می‌شود. از سوی دیگر، میله‌های آلومینیومی در شکل‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند. مثلاً شما می‌توانید انواع میله‌های آلومینیومی را به شکل مستطیل و دایره توپر و یا به شکل مربع تو پر در بازار پیدا کنید. شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو هم انواع مقاطع میله آلومینیوم را تولید می‌کند. این شرکت سالها است که اقدام به ساخت انواع مقاطع مقاطع پروفیل آلومینیومی از جمله مقطع میله آلومینیوم می‌کند. انواع مقطع میله آلومینیومی دارای قیمت‌های متنوعی هستند.

ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم یا همان برگ به نوعی آلومینیوم اطلاق می‌شود که به شکل برگهای بسیار نازک ایجاد شده باشد. ورق آلومینیوم دارای ضخامت بسیار کم و در حد میلی متری است. ویژگی بسیار مثبتی که ورقه‌های آلومینیومی دارند، امکان انعطاف پذیری بالای آنهاست. در واقع این ورق‌ها به راحتی می‌توانند خم شوند و حتی مچاله بشوند. در صنایع مختلف از ورق آلومینیومی به صورت گسترده استفاده می‌شود.

مقاطع پروفیل آلومینیومی

کاربرد ورق آلومینیوم

یکی از کاربرد‌های ورق آلومینیوم، استفاده از آنها به عنوان روکش مانند کاغذ و پلاستیک است. در صورتی که بخواهیم نگاهی به تاریخچه ورق آلومینیومی داشته باشیم باید بگوییم که در قرن بیستم، ماده آلومینیوم در سرتاسر دنیا با شهرت و محبوبیت گسترده ای مواجه شد. روز به روز به میزان استفاده و میزان محبوبیت این ماده فلزی در سرتاسر دنیا مخصوصاً در کشورهای اروپایی و آمریکایی افزوده شد. امروزه از ورقه‌های آلومینیومی برای انجام بسته بندی‌های مختلف مانند بسته بندی لوازم آرایشی و بسته بندی انواع مواد شیمیایی و بسته بندی مواد غذایی استفاده می‌شود. همچنین از انواع ورق‌های آلومینیومی برای انجام عایق کاری حرارتی و تولید کابل‌ها و محصولات الکتریکی و محصولات الکترونیکی هم استفاده می‌شود. شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو هم سالها است که به تولید انواع ورق‌های آلومینیومی می‌پردازد و هم به صورت تکی و هم به صورت عمده انواع ورق‌های آلومینیومی را به فروش می‌رساند. در صورتی که قصد خرید ورق‌های آلومینیومی را دارید، می‌توانید به سایت مربوط به همین شرکت با آدرس اینترنتی aluminiumpishro.com مراجعه کنید.

مقاطع ناودانی آلومینیوم

مقاطع ناودانی آلومینیوم به شکل حرف انگلیسی u هستند. این نوع مقاطع از پر کاربرد ترین مواد در بین انواع مقاطع پروفیل آلومینیومی به حساب می‌آیند. مقاطع آلومینیوم ناودانی در صنایع مختلف به صورت گسترده، کاربرد دارند. معمولاً از مقاطع ناودانی آلومینیوم برای ساخت و تولید انواع فریم‌های فلزی و ساخت شاسی تریلر و هم چنین به منظور ساخت انواع تکیه گاه و انواع اسکلت سازه و ساخت انواع کشنده‌ها استفاده می‌شود. هم چنین در ساخت انواع چهارچوب‌های درب و پنجره‌ها هم از مقاطع ناودانی آلومینیوم استفاده می‌شود. کاربرد مقاطع ناودانی آلومینیوم به ساخت انواع دکوراسیون منازل هم رسیده است. در سایت اینترنتی aluminiumpishro.com انواع مقاطع مقاطع ناودانی آلومینیوم در طرح‌ها و رنگ‌ها و سایز و ابعاد و وزن‌ها و قیمت‌های متنوع وجود دارند. شما بایستی متناسب با نیاز خود، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل نبشی آلومینیوم

موارد استفاده از ورق آلومینیوم

ورق های آلومینیومی به دو شکل رول یا همان کلاف پیچ و یا شیت یا همان تکه های مستطیل شکل تولید می‌شوند و به بازار ارائه می‌گردند. در ادامه، خلاصه ای از موارد استفاد از ورق آلومینیوم را آورده ایم:

 • به منظور ساخت پوسته جت از ورق آلومینیوم استفاده می‌شود.
 • به منظور ساختن انواع پلاک ها خصوصا پلاک های نظامی از ورق آلومینیوم استفاده می‌شود.
 • به منظور ساخت انواع تسلیحات نظامی در صنایع نظامی از ورق آلومینیوم استفاده می‌شود. به منظور ساخت انواع ریل‌‍‌های راه آهن هم از ورق آلومینیوم استفاده می‌شود. در صنعت دارو سازی و
 • به منظور ساخت انواع دارها هم از ورق آلومینیوم به صورت گسترده استفاده می‌شود.
 • به منظور ساخت مخازن سوخت هوا فضا هم از ورق آلومینیوم استفاده می‌شود. در ساخت انواع لوازم خانگی مانند ماشین لباس شویی و ماشین ظرف شویی و انواع اجاق گاز و هود و … از ورق آلومینیوم استفاده می‌شود.
 • به منظور استفاده در صنعت حمل و نقل و به منظور ساخت انواع خودرو و موتورسیکلت و دوچرخه از ورق آلومینیوم
 • به منظور ساخت انواع مخازن نگه دارنده سوخت در دمای پایین از ورق آلومینیوم استفاده می شود.
 • در صنایع ساخت و ساز هم استفاده گسترده ای از ورق آلومینیوم می شود. استفاده از ورق آلومینیوم در برخی از جاهای ساختمان مخصوصا در درب و پنجره ها بسیار رایج است.

 

طراحی مقاطع پروفیل آلومینیوم

طراحی مقاطع پروفیل آلومینیوم یکی از تخصص های مهم در زمینه طراحی فلزات می باشد. از آنجایی که فلز آلومینیوم یک فلز بسیار نرم و قابل انعطاف است، طراحی این نوع فلز به صورت گسترده صورت می پذیرد. در واقع کم تر فلزی را می توان پیدا کرد که به انداره فلز آلومینیوم قابل انعطاف باشد و بتوان بر روی آن انواع طراحی ها را انجام داد. همین انعطاف پذیر بودن و قابلیت طراحی بالای مقاطع پروفیل آلومینیوم است که باعث می شود بتوان در ساخت وسایل مختلف از آن ها استفاده کرد.

سوالات متداول مقاطع پروفیل آلومینیوم

طراحی این نوع فلز به صورت گسترده صورت می پذیرد. در واقع کم تر فلزی را می توان پیدا کرد که به انداره فلز آلومینیوم قابل انعطاف باشد و بتوان بر روی آن انواع طراحی ها را انجام داد.

از پروفیل نبشی آلومینیومی در ساخت انواع کابینت‌های آشپزخانه و همچنین در درز بندی‌ها و پارتیشن بندی‌ها و ساخت انواع یراق آلات استفاده می‌شود. همچنین پروفیل نبشی آلومینیومی در ساخت محافظ لبه پله‌ها هم کاربرد دارد.