پروفیل سپری آلومینیومی - aluminiumpishro.com

در این مقاله قصد بررسی پروفیل سپری آلومینیومی را داریم. در یکی دو قرن گذشته، پیشرفت بسیار زیادی در علم جهان صورت پذیرفته است. این پیشرفت های علمی، موجب تغییرات بسیار زیادی را در صنعت و در زندگی عادی مردم جهان به وجود آورده است. این تغییرات باعث شده تا استفاده از محصولات و آلیاژهای مختلف فلزی به صورت عجیب و غریب و باورنکردنی زیاد شود. امروزه فلزاتی از قبیل آهن و آلومینیوم و غیره که دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند وارد انواع صنایع و ساخت و سازها شده اند. فلز آلومینیوم، یکی از این فلزات است. این فلز، آلیاژها و اشکال مختلفی دارد. در این مقاله، تمرکز ما بر روی سپری آلومینیوم، که یکی از این اشکال آلومینیوم است، می باشد.

سپری آلومینیوم چیست؟

در کل، سپری یک محصول صنعتی و ساختمانی است که چند پره بلند و باریک دارد. پروفیل سپری آلومینیومی استاندارد یا همان سپری آلومینیومی، در حالت کلی یک سطح مقطع تخت با یک بال عمود است. از پروفیل سپری آلومینیومی بیشتر به منظور استفاده در قسمت اتصالات یا ترکیب با سایر مقاطع آلومینیومی استفاده می‌شود. دو بخش اصلی عمودی و افقی این پروفیل این قابلیت را دارند تا با ابعاد و ضخامت های مختلف و متنوع تولید شوند. پروفیل سپری آلومینیوم با نام پروفیل T هم شناخته می‌شود. دلیل نام گذاری پروفیل سپری آلومینیوم با نام پروفیل T ، شکل ظاهری آن است. پروفیل سپری آلومینیوم از بال و جان باریک و بلند ساخته می‌شود. این نوع پروفیل، یکی از انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم است، که سطح مقطع آن به شکل T است. پروفیل سپری آلومینیوم یا همان پروفیلT در صنایع و کارخانه های مختلف و البته در ساختمان سازی به کار می‌رود. تولید این نوع پروفیل مثل پروفیل ناودانی به دو صورت انجام می‌شود. این دو صورت عبارت هستند از: تولید پروفیل سپری آلومینیوم به روش فابریک و تولید پروفیل سپری آلومینیوم به روش پرسی. محصولی که توسط روش پرسی تولید می‌شود کیفیت پایین تری نسبت به پروفیل سپری آلومینیوم تولید شده با روش فابریک خواهد داشت. پروفیل های سپری از لحاظ ظاهری دارای لبه تیز و یا دارای لبه گرد هستند.

می توان در طراحی و تولید پروفیل سپری آلومینیوم، تغییرات خاصی را انجام داد. این تغییرات عبارت هستند از:

 1.  ایجاد شیار در پروفیل سپری آلومینیومی
 2. یا افزایش یا کاهش ضخامت هر یک از دو ضلع اصلی در پروفیل سپری آلومینیومی
 3. یا ایجاد گیره در پروفیل سپری آلومینیومی
 4.  و یا ایجاد زبانه و یا زواید متعدد در پروفیل سپری آلومینیومی
 5.  و یا طراحی قسمت های جانبی مانند قوس در اطراف پروفیل سپری آلومینیومی

همچنین متناسب با نوع کاربرد پروفیل سپری آلومینیوم، می‌توان از آلیاژهای مختلفی در تولید این پروفیل استفاده کرد. نکته بسیار مهمی که در مورد پروفیل سپری آلومینیومی وجود دارد، تنوع در رنگ و پوشش سطحی آن است. می‌توان پوشش سطحی پروفیل T آلومینیومی را متناسب با کاربرد آن، از نوع الکترواستاتیک و یا آب کاری و یا آنودایز انتخاب کرد.

برای استعلام قیمت و خرید بیلت آلومینیوم

پروفیل سپری آلومینیومی - aluminiumpishro.com

ویژگی های پروفیل سپری آلومینیوم

پروفیل سپری آلومینیوم دارای یک سری ویژگی های فوق العاده است. در واقع ویژگی های منحصر به فرد این نوع پروفیل آلومینیوم است که سبب شده است در صنایع مختلف، کاربرد داشته باشد. این ویژگی ها عبارت هستند از:

 1. پروفیل سپری آلومینیوم در شرایط متنوع آب و هوایی، مقاومت و استحکام بسیار زیادی دارد و همین مساله باعث می‌شود از این نوع پروفیل بتوان در مناطق مختلف جغرافیایی با شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کرد.
 2.  پروفیل سپری آلومینیوم، قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. همین امر موجب می‌شود به راحتی و بدون شکستگی و ترک خوردن، بتوان شکل های مختلف را بر روی آن ایجاد کرد.
 3. پروفیل سپری آلومینیوم دارای قابلیت جوش بسیار بالایی است.
 4. پروفیل سپری آلومینیوم دارای وزن بسیار پایینی نسبت به انواع دیگر پروفیل های سپری است که از فلزات دیگر درست می‌شوند.
 5. پروفیل سپری آلومینیوم دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل خوردگی و پوسیدگی است.
 6. پروفیل سپری آلومینیوم دارای قابلیت ادغام و ترکیب با بقیه مقاطع آلومینیومی است.

ویژگی هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، بیشتر از اینکه ویژگی های مربوط به پروفیل سپری آلومینیوم باشند، ویژگی های مربوط به خود فلز آلومینیوم هستند.

موارد استفاده از پروفیل سپری آلومینیومی

پروفیل T آلومینیومی یا همان پروفیل سپری آلومینیوم به دلیل مقاومت و استحکام و همچنین قابلیت شکل پذیری زیادی که دارد در صنایع کاربردهای مختلفی دارد. پروفیل سپری آلومینیوم در صنعت ساختمان و در صنایع و کارخانجات مختلف به صورت گسترده و بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، از پروفیل سپری آلومینیوم در موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. از پروفیل سپری آلومینیوم به عنوان فریم در گلخانه های مختلف چه گلخانه های کوچک و چه گلخانه های بزرگ استفاده می‌شود.
 2. پروفیل سپری آلومینیوم در صنعت ساختمان سازی به منظور ساخت درب و پنجره استفاده می‌شود. البته قیمت بالای این نوع سپری ها باعث شده است که سازندگان ساختمان و معماران در ساختمان های جدید خود به ندرت، به سراغ این نوع از پروفیل ها بروند.
 3. پروفیل سپری آلومینیوم در قسمت های مختلف جامعه مانند حمام و آشپزخانه هایی که دارای نمای شیشه ای هستند، استفاده می‌شود. امروزه استفاده از نماهای شیشه ای، مد روز به حساب می‌آید و جلوه بسیار زیبایی به یک خانه می‌دهد.
 4. از پروفیل سپری آلومینیوم برای ساخت اسکلت گلخانه ها و ستون و خرپا استفاده می‌شود. منظور از خرپا سازه‌هایی مثلثی شکل هستند که از اتصال میل گردها به یکدیگر ساخته می‌شوند.
 5. از پروفیل سپری آلومینیوم به منظور ساخت سازه های صلب و یا سازه های فلزی مختلف استفاده می‌شود. این نوع سازه ها در مکان های مختلف استفاده می‌شود.
 6. از پروفیل سپری آلومینیوم به منظور برقرار کردن اتصالات پل به ستون استفاده می‌شود.
 7. از پروفیل سپری آلومینیوم به منظور ساخت سقف های کاذب استفاده قرار می‌گیرد.
 8. از پروفیل سپری آلومینیوم به عنوان فریم در انواع نورگیرها استفاده می‌شود.
 9. از پروفیل سپری آلومینیوم به عنوان فریم در نمای شیشه ای استفاده می‌شود.
 10. از پروفیل سپری آلومینیومی در پروژه های سد سازی مختلف به طور گسترده استفاده می‌شود.
 11. از سوی دیگر، از قطعه های خرد شده پروفیل سپری آلومینیومی به منظور متصل کردن قطعات و تکه های مختلف در ساختمان ها نیز استفاده می‌شود. به این قطعات خرد شده پروفیل سپری آلومینیومی، لقمه گفته می‌شود.
 12. از پروفیل سپری آلومینیوم در ساختمان سازی و به منظور ساخت سازه های فلزی مختلف موجود در ساختمان استفاده می‌شود. به عنوان مثال در استراکچر انواع سقف و نورگیر زیرزمین ها از پروفیل سپری آلومینیوم استفاده می‌شود.
 13. از پروفیل سپری آلومینیوم به عنوان فریم آجرهای شیشه ای و مهار کننده در ساختمان هم استفاده می‌شود.

برای آشنایی بیشتر، استعلام قیمت و خرید پروفیل فلنج

قیمت پروفیل سپری آلومینیوم

قیمت پروفیل سپری آلومینیوم به موارد متعددی بستگی دارد. مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت پروفیل سپری آلومینیوم، قیمت فلز آلومینیوم است. فلز آلومینیوم یک فلز بسیار کران قیمت است. البته قیمت جهانی این نوع فلز شاید خیلی هم زیاد نباشد ولی با توجه به ارزش بسیار پایین واحد پول ملی ایران یا همان ریال در مقابل دلار، قیمت این نوع فلز در کشور ایران بسیار زیاد می شود. بنابراین قیمت پروقیل های مختلف ساخته شده از این نوع فلز از جمله قیمت پروفیل سپری آلومینیوم هم زیاد خواهد بود. به جز قیمت فلز آلومینیوم، موارد دیگری مانند سایز و اندازه و ابعاد پروفیل سپری آلومینیوم هم تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. هم چنین وزن پروفیل سپری آلومینیوم و طرح و نقش آن هم در قیمت این نوع پروفیل، موثر است.

پروفیل سپری آلومینیومی - aluminiumpishro.com

خرید پروفیل سپری آلومینیوم

انواع محصولات آلومینیومی و از جمله سپری آلومینیومی در شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو تولید می شود. شما می توانید به منظور خرید انواع سپری آلومینیوم می توانید به سایت این شرکت با آدرس اینترنتی aluminiumpishro.com مراجع کنید. انواع سپری آلومینیوم موجود در این سایت در طرح‌ها و اندازه‌ها و ابعاد مختتلف هستند و تقریبا همه افراد می توانند سپری آلومینیومی مورد نظر خود را در این سایت پیدا کنند. شما هم می توانید با تعداد کم محصولات مورد نظ خود را از این سایت خریداری کنید و هم به صورت عمده می توانید اقدام به خرید از این سایت کنید. شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو در سال 1368 افتتاح شده است که جزو شرکت‌های قدیمی، با تجربه و معتبر استان تهران میباشد، افتخار همکاری با کشورهایی همچون عراق، افغانستان و عمان را دارا میباشد. این مجموعه با مساحت 15000 متر مربع دارای شش سوله در زمینه تولید پروفیل آلومینیوم با خطوط و سالنهای قالب سازی، رنگ، ریخته گری، اکستروژن در مقاطع اختصاصی، صنعتی و ساختمانی، تولیدات گسترده ای دارد. مجموعه عظیم صنایع آلومینیوم پیشرو دارای دو پرس اتوماتیک هشت اینچ، دستگاه ایجینگ، گروه رنگ کانوایر الکترواستاتیک، ریخته گری DC و مدرن، دستگاه‌ها و تجهیزات قالب سازی و یک عدد دستگاه پیشرفته CNC برای ماشینکاری می باشد. آدرس شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو هم به شرح زیر است: تهران، شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار نگارستان، خیابان اردیبهشت جنوبی، انتهای راست، پلاک 14 و 7

کد پستی : ۱۸۳۴۱۳۶۹۱۸

همچنین شماره تلفن های زیر هم مربوط به شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو هستند: – ۰۲۱۵۶۲۳۴۳۰۰ 02156234400 – 02156234403

ایمیل شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو را هم در زیر نوشته ایم: Info@AluminiumPishro.com

برای استعلام قیمت و مشاهده پروفیل آلومینیوم پارتیشن

سوالات متداول سپری آلومینیوم

پروفیل سپری آلومینیومی استاندارد یا همان سپری آلومینیومی، در حالت کلی یک سطح مقطع تخت با یک بال عمود است. از پروفیل سپری آلومینیومی بیشتر به منظور استفاده در قسمت اتصالات یا ترکیب با سایر مقاطع آلومینیومی استفاده می‌شود.

پروفیل سپری آلومینیوم به دلیل مقاومت و استحکام و همچنین قابلیت شکل پذیری زیادی که دارد در صنایع کاربردهای مختلفی دارد. پروفیل سپری آلومینیوم در صنعت ساختمان و در صنایع و کارخانجات مختلف به صورت گسترده و بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.