نرده آلومینیوم

انواع نرده آلومینیوم

نرده آلومینیوم یکی از بهترین جایگزین‌ها به جای نرده‌های آهنی و چوبی است. نرده آلومینیومی یکی از جذاب ترین نرده‌هایی است که در مکان‌های مختلفی مانند ساختمان‌های مسکونی و تجاری و اداری و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرده‌های آلومینیومی از لحاظ اقتصادی هم بسیار به صرفه هستند. قسمت جذاب و جالب مسئله در این است که آلومینیوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی هم مقاومت خوبی دارد. پس با این حساب می‌توانیم ادعا کنیم که نرده آلومینیومی هم کیفیت خوبی دارد و هم قیمت مناسبی دارد. مدل‌های نـرده ساخته شده از آلومینیوم به دلیل ساختار مواد سبک و ظرافت قوی به سایر نرده‌ها با مواد چوب و آهن ترجیح داده می‌شوند. نرده‌های آلومینیومی دارای مدل‌های مختلفی هستند.

این مدل‌ها عبارت هستند از:

 • گرد
 •  مربعی
 •  شیشه ای

ویژگی‌های نرده آلومینیومی

پروفیل نرده پاسار الومینیوم
 • ویژگی‌‌های نرده آلومینیوم عبارت هستند از:

  1.  وزن سبکی دارند.
  2.   از لحاظ استحکام هم در سطح بسیار مناسبی قرار دارند.
  3.  مقاومت بسیار مناسبی در برابر زنگ زدگی دارند.
  4.  انعطاف‌ پذیری مناسبی دارند.
  5. بر روی نرده‌های آلومینیومی لعاب ایجاد می‌شود. همین امر باعث می‌شود که هیچ موقع با قرار گرفتن در معرض هوا، این نوع نرده‌ها دچار زنگ‌ زدگی و تغییر رنگ نمی‌ شوند.
  6. ماندگاری آن چند برابر از نرده استیل بیشتر است. همین امر باعث می‌شود که این نوع نرده‌ها در مناطق شرجی کمتر دچار اکسید شدگی‌ شوند.

7. تعمیر و نگهداری آن آسان است.

8. با هزینه پایین می‌توان آن را نصب کرد.

9. مدلهای بسیار زیادی از آن وجود دارد.

10.  در مقابل زنگ زدگی مقاوم است.

11. امکان نصب آن در همه مکان‌ها وجود دارد.

12.  در برابر حرارت مقاومت بسیار مطلوبی دارند و تحت تأثیر آتش سوزی نیستند.

13. از آن در همه رنگ‌ها وجود دارند.

14. نرده‌های آلومینیومی می‌توانند در کنار متریال‌های دیگر مانند چوب و شیشه و سیم بکسل استفاده شوند.

نرده آلومینیوم

برای استعلام قیمت و خرید لوله آلومینیومی

کاربرد نرده آلومینیومی

نرده‌ آلومینیوم مانند انواع نرده‌های دیگر کاربردهای بسیار زیادی دارند. از نرده‌ در جاهای مختلفی مانند راه پله‌های ساختمان‌های تجاری و مسکونی و اداری استفاده می‌شود. البته فقط در راه پله‌ها نیست که از این نوع نرده‌ها استفاده می‌شود، بلکه در بالکن‌ها و پشت پنجره‌ها هم از این نوع مقاطع آلومینیومی، استفاده زیادی می‌شود. بسیاری از تخت خواب‌ها مخصوصا تخت خواب‌های کودکان هم دارای آن می‌توانند باشند. هدف از نصب نرده‌ها در هر مکان دو چیز می‌باشد. هدف اول، بالا بردن امنیت آن مکان و هدف دوم، زیبایی بخشیدن به مکان مورد نظر است. طبیعی است که اولویت با هدف اول یعنی بالا بردن امنیت می‌باشد. منظور ما از بالا بردن امنیت، می‌‌تواند موارد مختلفی باشد. به عنوان مثال، نرده‌های آلومینیومی در راه پله‌ها استفاده می‌شوند تا احتمال سقوط افراد خصوصا کودکان از راه پله‌ها را کاهش دهند. از طرف دیگر نرده‌هایی که در پشت پنجره‌ها و درب‌ها نصب می‌شوند دو کاربرد دارند: اولا این نوع نرده‌ها برای جلوگیری از افتادن یا سقوط افراد خصوصاً کودکان نصب می‌شوند و ثانیا این نوع نرده‌ها برای جلوگیری از ورود سارقان به درون منزل یا هر ساختمان دیگری نصب و اجرا می‌شوند. با این وجود، امروزه با توجه به اهمیت پیدا کردن دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان‌های مختلف، زیبایی  بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. به نحوی که امروزه بسیاری از افراد، این نرده‌ها را برای افزایش امنیت منزل خود نصب نمی کنند، بلکه برای زیباتر کردن منزل و یا محل کار خود، این نوع نرده‌ها را نصب می‌کنند. البته بدیهی است که در چنین حالاتی، باید از نرده‌ آلومینیوم با طرح‌های خاص و زیبا استفاده کرد. از نـرده آلومینیومی در مکان‌های مختلف استفاده می‌شود: این مکان‌ها عبارت هستند از:

1. بالکن

3. دیوارهای باغ

5. فضاهای گالری و تراس

2. پله‌های ساختمان‌های مسکونی و اداری و تجاری

4. لبه‌های استخر

رنگ نرده آلومینیومی

نرده‌های آلومینیومی در رنگهای مختلفی در بازار وجود دارند. در کل، یکی از ویژگی‌های بسیار مثبتی که فلز آلومینیوم از آن برخوردار است، خاصیت رنگ پذیری بالای آن است. به همین دلیل، نرده‌ آلومینیوم هم مانند انواع مقاطع آلومینیومی دیگر می‌توانند دارای رنگ‌های متنوع و زیبای زیادی باشند. ولی در کل، نرده‌های آلومینیومی در رنگهای طلایی و نقره ای، بیشتر از انواع دیگر نرده‌های آلومینیومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به رنگ های معروف آن می‌پردازیم:

مشکی

طلایی

رنگ و طرح چوب

نقره ای

مزایا و معایب نرده آلومینیوم

برای آشنایی بیشتر و مشاهده تعرفه آنادایز آلومینیوم

نرده‌های آلومینیومی دارای مزایای فراوانی هستند. البته این بدان معنا نیست که این نوع نرده‌ها از هر عیب و نقصی، مبرا هستند. در واقع نرده‌های آلومینیومی، دارای معایبی هم هستند ولی تعداد مزایای آنها نسبت به تعداد معایب آن بسیار بیشتر است. در ادامه هم مزایا و هم معایب این نوع نرده‌ها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

نرده آلومینیوم

مزایای نرده آلومینیوم

مزایای نرده آلومینیومی عبارت هستند از:

1. از نرده‌های آلومینیومی در مکان‌های مختلفی مثل خانه‌ها و ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده بسیار زیادی می‌شود.

2.  دارای تنوع بسیار زیادی در شکل و رنگ و طرح هستند.

3. مدل‌‌های مختلفی از آن وجود دارد و شما می‌توانید این نوع نردها را در هر نوع دکوراسیونی به کار ببرید.

4. در نصب آن نیاز نیست که جوشکاری خاصی صورت پذیرد.

5. نرده‌‌ آلومینیوم را به راحتی و به سادگی می‌توان بازیافت کرد و آنها را با نرده‌های جدید، جایگزین نمود. در واقع تعویض کردن این نرده‌ها مثل بعضی از انواع دیگر نرده‌ها نیست که نیاز به زحمت خیلی زیادی داشته باشد. همچنین خیلی راحت و ساده و بدون درسر خاصی، نصب شده و عوض می‌شود.

6. از استحکام و ماندگاری بسیار زیادی برخوردار هستند.

7. مقاومت بسیار زیادی در مقابل فشار و ضربه دارند.

8. استحکام آن از نرده آهنی و استیل بیشتر است.

9. از آنجایی که پروفیل‌های لوله ای و مربعی و مستطیلی نرده‌های آلومینیومی در بازار وجود دارند، بنابراین شما می‌توانید متناسب با سلیقه خود از این پروفیل‌ها استفاده کنید. البته شما می‌توانید این پروفیل‌ها را با یکدیگر هم ترکیب کنید.

10.  برای نصب و استفاده در شهرها و مناطق شرجی و مرطوب مثل شهرهای شمالی و جنوبی کشور ایران بسیار مناسب هستند. دلیل این امر هم این است که این نوع نرده‌ها در هوای شرجی و مرطوب، اکسید نمی شوند و پوسیده نمی‌ شوند.

11. نرده آلومینیومـی، وزن بسیار کمی دارد. به همین دلیل، در پروژه‌های بزرگ که حمل و نقل و بلند کردن نرده‌های از جنس دیگر ( که وزن بیشتری دارند)، کار سختی است و نیاز به صرف نیروی انسانی و ماشینی بسیار زیادی دارد، استفاده از این نوع نرده‌ها، بیشتر توصیه می‌شود.

12. نرده‌های آلومینیومی را می‌توان در شکل‌های متنوع، طراحی کرده و ساخت. انواع نرده‌ها در حرارت ۴۰۰ درجه ای، به حالتی می‌رسند که می‌توانند، شکل بگیرند. بنابراین طراحان می‌توانند نرده‌های آلومینیومی را با شکل‌های مختلف تولید نمایند.

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل فلنج

معایب نرده‌های آلومینیوم

نرده‌ آلومینیوم دارای یک سری معایب هم می‌باشند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم: 

1. پیوستن قطعات نرده آلومـینیومی به هم مراحلی نسبتاً تخصصی دارد که افرادی که آن را نصب می‌کنند، باید به طور کامل با روال کار آن آشنا باشند.

2. اجرای فرآیندهای پوشش بر روی آلومینیـوم های آن، نیاز به تجهیزاتی دقیق و پیچیده وجود دارد.

3. شاید بتوان اشکال اصلی آن را در قیمت آنها دانست. قیمت این نوع نرده‌ها نسبت به انواع نرده‌های دیگر، مانند نرده‌های فولادی و استیل، بیشتر است.

نرده ساختمانی آلومینیومی

سوالات متداول نرده آلومینیوم

 از نرده آلومینیوم به منظور بالا بردن امنیت و زیبایی بخشیدن به مکان مورد نظر استفاده می شود. از جمله مکان های پر استفاده از نرده آلومینیوم می توان به بالکن ، پله های ساختمان ، دیواره های باغ ، لبه های استخر و تراس اشاره کرد.

داشتن وزن سبک و استحکام بالا ، مقاومت در برابر زنگ زدگی و همچنین ماندگاری بالا در  از جمله مزیت های خرید نرده الومینیومی نسبت به خرید دیگر انواع نرده ها است .