پروفیل توری پنجره آلومینیومی - Aluminiumpishro.com

انواع توری پنجره

پروفیل توری پنجره آلومینیومی پلیسه یکی از انواع توری پنجره می‌باشد که نسبت به مدل‌های قدیمی خود پیشرفت‌های زیادی کرده است. توری‌های قدیمی پنجره از جنس آلومینیوم و یا پارچه‌های ساده بودند. امروز پروفیل توری پنجره آلومینیومی به جای آنها قرار گرفته است که شاید بهترین پروفیل توری پنجره می‌تواند باشد.
پروفیل توری پلیسه دارای یک فریم آلومینیومی است و جنس توری آن نیز از جنس پلی استیرن درست شده است. توری‌های قدیمی پنجره برای تمیز کردن نیاز به انرژی زیادی داشتند و وقت زیادی را باید برای آنها صرف میکرد و در واقع می‌توان گفت آنها غیر قابل تمیز کردن بودند. اما توری پلیسه جدید در شرایط آب و هوایی مختلف قرار می‌گیرد و همچنین عمر زیادی دارد و برای تمیز کردن آن نیز نباید وقت زیادی صرف کرد. پروفیل توری پنجره آلومینیومی در انواع مختلفی در بازار وجود دارد که در این بخش به آنها می‌پردازیم.

توری پلیسه که تنها یک فریم دارد

توری‌های پلیسه ای که تنها یک فریم دارد را می‌توان نسل جدید توری‌های قدیمی به حساب آورد. فریم آنها از جنس آلومینیوم می‌باشد. توری پلیسه آن نیز از نوع پارچه است. این توری‌ها را می‌توان تنها به یک طرف جمع کرد. برای جمع کردن آنها باید از ریلهایی که در پایین و بالای توری قرار دارد استفاده کرد.
پروفیل توری پلیسه - aluminiumpishro.com
پروفیل توری پلیسه - aluminiumpishro.com

توری‌های پلیسه با دو فریم

نصب کردن و باز کردن این توری‌ها بسیار آسان می‌باشد. زیرا تکنولوژی جدیدی در آن‌ها استفاده شده است که بدون استفاده از هیچ پیچی می‌توان آنها را باز و بسته کرد. در نتیجه زمانی که نوری آسیب ببیند به راحتی می‌توان آن را تعویض کرد. این توری به یک سمت قابل جمع می‌باشد و شما میتوانید به آسانی و با فشردن آن به یک طرف آن را در قالب خود قرار دهید و به راحتی از مشاهده منظره بیرون لذت ببرید.

توری پلیسه آهنربایی یا مگنتی

این نوع از توری‌های پلیسه یکی از انواع جدید توری‌ها می‌باشند. خرید و نصب آنها مزایای زیادی در بر دارد. مزیت آن را میتوان وجود آهنربا‌هایی در آن دانست که  بدون نیاز به پیچ و مهره و تنها با استفاده از آهنربا، توری به بدنه پنجره می‌چسبد.

پروفیل توری پنجره آلومینیومی - Aluminiumpishro.com
پروفیل توری پلیسه - aluminiumpishro.com

توری‌های ترک پلیسه ای

این توری‌ها را  کشور ترکیه تولید می‌کند. آنها را می‌توان از بهترین اجناس موجود در بازار به حساب آورد. اما از آنجایی که این محصول مربوط به کشور ترکیه می‌باشد برای خرید آن باید با نرخ دلار هزینه کرد و همین موضوع باعث می‌شود که قیمت آنها بالا باشد. البته می‌توان گفت که امروزه توری‌های پلیسه ای که در کشور ایران تولید می‌شود نیز می‌تواند تا حدودی مانند توری‌های ترک  پلیسه ای باشند.

جهت آشنایی بیشتر با آلیاژ های آلومینیوم

جنس توری پلیسه

متریالی که برای ساخت توری پروفیل توری پنجره آلومینیومی مورد استفاده قرار می‌گیرد پلی استر می‌باشد. این متریال همانطور که از نامش پیداست به شکل پلیسه درآمده است و بعد از چین خوردگی درون یک قاب از جنس آلومینیوم قرار می‌گیرد. فریم‌های آلومینیومی در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند و همچنین آن‌ها قابلیت شستشو دارند. توری‌های پلیسه ای حالت آکاردئون دارد و می‌توان آنها را به راحتی به یک سمت جمع کرد.

برای مشاهده و خرید پروفیل ترمال بریک

اجزای پروفیل توری پنجره آلومینیومی

همانطور که گفته شد پروفیل توری پنجره آلومینیومی نسل جدیدی از توری‌های پلیسه می‌باشد. به آنها توری‌های پشه بندی نیز گفته می‌شود. پروفیل توری پنجره آلومینیومی مانند توری‌های سنتی و قدیمی ثابت نیستند و آنها را می‌توان به راحتی نصب کرد و یا اینکه از روی پنجره خارج کرد. می‌توان به راحتی بر روی انواع پنجره آهنی، چوبی، آلومینیومی و پی وی سی آن ها را اجرا کرد. پروفیل توری پنجره آلومینیومی از اجزایی تشکیل شده است که عبارتند از:

  • پروفیل آلومینیوم که این پروفیل دارای طول و عرض متفاوتی میتواند باشد و همچنین از نوع متحرک بازشو تعبیه شده است.
  • یراق آلاتی که پلاستیکی می‌باشد و می‌توان گفت که آنها از نوع ای بی اس است. تعداد یراق آلات چهار عدد می‌باشد که مربوط به گوشه‌های چهار ضلعی توری هستند و دو عدد درپوش پلاستیکی در آنها وجود دارد که مورد نیاز پروفایل متحرک بازشو می‌باشند.
  • تور جز دیگر توری پلیسه می‌باشد که به صورت زیگزاگی پلیسه شده است و جنس آن از پلی استر است.
  • از نخ فایبرگلاس نیز در تولید پروفیل توری پنجره آلومینیومی استفاده می‌شود.
  • تسمه پلاستیکی جز دیگری از پروفیل توری پنجره آلومینیومی است.
  • پرز مویی
  • و لاستیک کف عرض‌ها از دیگر موارد مورد استفاده در ساخت پروفیل توری پنجره آلومینیومی می‌باشد.
پروفیل توری پلیسه - aluminiumpishro.com

پروفیل‌های توری مدل‌های متنوعی دارد علت استفاده از پروفیل‌های توری ممانعت از ورود حشرات مانند پشه، مگس و سوسک به درون یک اتاق در فصولی است که برای جابجایی هوا مجبور به باز کردن پنجره‌ها می‌شوید. به طور کلی می‌توان توری‌های پنجره را به دو دسته کلی توری‌های ثابت و توری‌های متحرک تقسیم بندی کرد. توری ثابت قابلیت جابجایی ندارند و باید بر روی چهارچوب پنجره چسبانده شوند. در نتیجه امکان باز و بسته کردن آنها و یا جمع شدن آنها وجود ندارد. متریالی که برای ساخته توری‌های ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرد  نخ و الیاف پلاستیکی می‌باشد. این توری‌ها معمولا در طول سال دچار آسیب دیدگی می‌شوند و به همین دلیل هر ساله مجبور هستید که آنها را عوض کنید.

پروفیل توری پنجره آلومینیومی متحرک می‌باشد. باز و بسته کردن این توری‌ها کار آسانی است به همین دلیل عمر آنها بالاتر است و ماندگاری زیادی دارد. معمولاً امروزه در اکثر ساختمان‌های مسکونی و اداری از توری‌های پلیسه متحرک استفاده میشود. مدل‌های مختلف پروفیل توری پنجره آلومینیومی در زیر بررسی می‌شود.

انواع مدلهای پروفیل توری پلیسه

پروفیل توری پنجره آلومینیومی - Aluminiumpishro.com

پروفیل توری پنجره پلیسه کرکره ای

این پروفیل توری پنجره آلومینیومی به گونه‌ای است که میتوان توری آن را هم از سمت چپ به راست و هم از سمت راس بر روی پنجره یو پی وی سی نصب کرد. همانطور که از نام این توری مشخص است حالت کرکره ای دارد و به صورت کرکره باز و بسته می‌شود. کرکره ای بودن باعث میشود که ماندگاری توری افزایش پیدا کند و در برابر خراب شدن مقاومت زیادی داشته باشد.

پروفیل توری پلیسه - aluminiumpishro.com

پروفیل توری پنجره یو پی وی سی

برای ساخت این نوع پروفیل توری پلیسه از الیاف فایبرگلاس استفاده می‌شود. آنها ضد گرد و غبار هستند و همچنین نور آفتاب و سرما در آن‌ها تاثیری ندارد.

پروفیل توری پنجره آلومینیومی - Aluminiumpishro.com

پروفیل توری پنجره امنیتی

این پروفیل از جنس فولاد میباشد و در برابر ضربه مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد. این پروفیل بسیار محکم می‌باشد در مکان‌ها و پنجره‌هایی که نیاز به امنیت بالایی وجود دارد از پروفیل پنجره امنیتی استفاده می‌شود.

پروفیل توری لولایی

این نوع  پروفیل دارای لولا می‌باشد و به وسیله آن‌ها بر روی پنجره نصب می‌شود. پروفیل توری پلیسه لولایی در جهتی بر روی پنجره نصب می‌شود که لوله‌های پنجره قرار گرفته باشند. یکی از محدودیت‌های این سبک از پروفیل‌های توری لولایی فضای زیادی است که برای باز و بسته شدن به آن نیاز دارند.  معمولاً در پنجره‌های خیلی بزرگ و یا درب‌ها از پروفیل توری پنجره آلومینیومی لولایی استفاده میشود.

پروفیل توری پنجره آلومینیومی - Aluminiumpishro.com

پروفیل توری رولینگ

این توری به صورت رول بر روی پنجره باز و بسته می‌شود. می‌توان آن را به صورت افقی جمع کرد و هم می‌توان آن را به صورت عمودی جمع کرد. البته جمع کردن آن آن به شیوه نصب اولیه توری بستگی دارد که به صورت افقی نصب شده باشد یا صورت عمودی بر روی پنجره نصب شده باشد.

پروفیل توری پنجره آلومینیومی - Aluminiumpishro.com

پروفیل توری مگنتی

این نوع پروفیل توری پنجره آلومینیومی دارای آهن ربا می‌باشد و به همین دلیل بر روی چارچوب پنجره به صورت ثابت متصل نمی شود، بلکه با استفاده از آهنربا به چارچوب متصل میشود. برای چسباندن آن به پنجره باید مگنت هایی را بر روی چارچوب پنجره قرار داد تا توری به آنها بچسبد.

پروفیل توری پلیسه - aluminiumpishro.com

پروفیل توری ریلی

پروفیل توری پنجره آلومینیومی ریلی بهترین نوع پروفیل‌های توری می‌باشد. این مدل یک مدل قدیمی از پروفیل‌های توری می‌باشد که قاب آن نیز به صورت ثابت بر روی پنجره یو پی وی سی نصب میشود. ریل‌های این پروفیل به صورت افقی بر روی پنجره قرار می‌گیرند و در نتیجه باز و بسته شدن آنها نیز به صورت افقی صورت می‌گیرد.

قیمت توری پروفیل پلیسه

قیمت پروفیل توری پلیسه عدد ثابت و دقیقی نیست و برای اطلاع از قیمت پروفیل توری پلیسه باید به صورت آنلاین آن را از شرکتها و یا سایت‌های فروش معتبر جویا شد. شرکت مهندسی آلومینیوم پیشرو تولید کننده و عرضه کننده انواع پروفیل توری پلیسه و یراق آلات توری می‌باشد. جنس پروفیل‌های به کار رفته برای ساخت پروفیل توری پنجره آلومینیومی بر قیمت پروفیل توری پنجره آلومینیومی تاثیر گذار هستند. عامل تاثیرگذار دیگر نوع توری است که در این کالا به کار رفته است توری‌ها می‌توانند حالت پلیسه آکاردئونی و یا ثابت داشته باشند که هر کدام از آنها بر روی قیمت کار تاثیر گذار هستند. عامل مهم دیگر تاثیر گذار بر قیمت پروفیل توری پنجره آلومینیومی نوسانات قیمت ارز میباشد که باعث شده است نه توان عدد دقیقی را به عنوان قیمت این کالا در نظر گرفت. همچنین عرضه و تقاضا نیز عامل مشخص کننده دیگری بر قیمت پروفیل توری پنجره آلومینیومی هستند. هرچه میزان عرضه و تقاضا به یکدیگر نزدیک باشد قیمت پروفیل پی وی سی عدد ثابت تری خواهد بود و با افزایش تقاضا نسبت به عرضه این قیمت افزایش پیدا میکند.

سوالات متداول پروفیل توری پنجره

پروفیل توری پنجره یو پی وی سی

پروفیل توری پنجره پلیسه کرکره ای

پروفیل توری مگنتی

پروفیل توری رولینگ

پروفیل توری ریلی

پروفیل توری لولایی

پروفیل توری پنجره امنیتی

پروفیل

یراق آلات پلاستیکی

تور

نخ فایبرگلاس

تسمه پلاستیکی

پرز مویی

لاستیک کف