ریخته گری دی سی

همان طور که می دانید ریخته گری دی سی در واقع روشی است که به وسیله آن یک فلز را ذوب نموده و دوباره به حالت انجماد در می آورند اما باید توجه داشته باشید که این مراحل ریخته گری طی زمان و دمای خاصی انجام می شود یعنی به هنگام مذاب کردن فلز آن را در دمای از قبل تعیین شده قرار می ‌دهند و مدام آن را کنترل می‌ کنند و پس از آن در دمای مناسب زمان می دهند تا به حالت انجماد درآید این زمان هم از قبل تعیین شده است. توجه داشته باشید که فلزاتی که در این گونه فرآیند قرار می گیرند ویژگی های خاصی می یابند بنابراین همه این موارد قابل کنترل است البته که ریخته گری روش های مختلف و متفاوتی مانند ریخته گری مدرن دارد که ما امروز تصمیم گرفتیم در مورد ریخته گری دی سی اطلاعات بسیار خوبی در اختیارتان قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

مزایا ریخته گری دی سی

ریخته گری دی سی چگونه انجام می شود؟

همان طور که خدمتتان عرض کردیم با مذاب کردن فلز عمل ریخته گری انجام می شود اما در مورد جزئیات آن اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار نداریم بنابراین تصمیم گرفتم توضیحات بیش تری در این باره بدهیم. از جمله فعالیت هایی که به هنگام ریخته گری دی سی انجام می شود ابتدا شمش فلز مورد نظر رو به همراه آلیاژهای مختلف وارد کوره می کنند. پس از آن فلز مذاب از طریق راه گاه های انتقال به سیستم گاز زدایی و واحد فیلتراسیون و پس از آن به واحد انجماد که دارای مبارک های سیستم عمودی دی سی هستند می رود. توجه داشته باشید که در اون همه این راه گاه های انتقال را به وسیله سیستم های نسوز پر کردند بنابراین هیچ گونه اتفاقی در طی این فرآیند پیش نخواهد آمد. به همین روش ریخته گری دی سی انجام خواهد شد.

ریخته گری دی سی چه مزایایی دارد ؟

هر روش از ریخته گری دارای مزایا ویژه و منحصر به فردی است بنابراین اگر بخواهیم برای شما عزیزان مزایای ریخته گری دی سی را بگوییم باید به مواردی اشاره کنیم که باعث انجام بیش ترین روش برای فلزات شده است که به شرح زیر می باشند:

 • روش ریخته گری دی سی مانع ایجاد ترک یا کم ترین ترک بر روی فلزات خواهد شد.
 • به روش ریخته گری می توان بلیط های مختلف با اندازه های متفاوت تولید نمود.
 • عملیات انجام ریخته گری dc کاملاً موفق و بدون هیچ گونه خطری صورت خواهد گرفت.
 • عملیات ریخته گری دی سی باعث می شود فلز به راحتی از قالب جدا شود.
 • می توان قطعات با شکل های هندسی و پیچیده را تولید نمود.

البته که مزایای کوچک دیگری هم هستند مانند سرعت بالای عملیات ریخته گری دی سی و هم چنین کاهش تولید ضایعات در این عملیات، همچنین می توان بلیط های توخالی با قالب های متفاوت ایجاد نمود. در این روش خطای کم تری رخ خواهد داد. با توجه به این موارد می توان فهمید که روش ریخته گری بسیار جالب و پر از فایده است و این شما می توانید برای ریخته گری دی سی فلز مورد نظر خود هر چه سریع تر اقدام کنید.

قیمت ریخته گری دی سی

برای آشنایی بیشتر با آلیاژ آلومینیوم

برای استعلام تعرفه و سفارش آنادایز آلومینیوم

کارگاه ریخته گری

در کارگاه ریخته گری چه چیزی ساخته می شود؟ تقریبا هر چیزی که در اطراف می بینیم با فرایند ساخت تولید می شوند. همه ای اشیا یک پروسه ای را طی می کنند. وسایل در سایزها و ابعاد مختلف همه یک فرایند ساخت و تولید را سپری می کنند. یکی از مورد استفاده  ترین روش های ساخت و تولید فرایند ریخته گری می باشد. از این فرآیند برای قطعات فلزی استفاده می شود و در صنعت خودروسازی بسیار محبوب است. در ادامه با همراه باشید تا مفهوم ریخته گری، فرآیند استفاده، روش های موجود و … را در این باره توضیح دهیم. با شرکت آلومینیوم پیشرو همراه باشید. 

خدمات ریخته گری دی سی

روش های ساخت و تولید

به طور کلی ساخت و تولید به معنای پروسه و مجموعه فعالیت هایی است که برای ساخت و ایجاد یک قطعه انجام می شود. روش های متنوعی برای ساخت یک قطعه در صنایع مختلف اعم از صنعتی و غیرصنعتی وجود دارد.

برای استعلام قیمت و خرید انواع پروفیل

روش های ساخت و تولید

 • ریخته گری
 • پوشش دهی و حکاکی: چاپ، پاشش حرارتی، لایه نشانی کندوپاش، حکاکی با لیزر و انباشت بخار شیمیایی
 • قالب گیری: متالوژی پودر، پوشش شرینک و قالب گیری پلاستیک
 • شکل دهی: آهنگری، اکستروژن، نورد، فرم دهی انتهای لوله، پرسکاری، خم کاری، برش کاری و …
 • ماشین کاری: تراشکاری، برش پلاسما، سنگ زنی، فرزکاری، خانکشی، هونینگ، تخلیه الکتریکی، برشکاری با لیزر و غیره
 • اتصال: لحیم کاری، جوش کاری، پیج کاری، چسب کاری، تف جوشی و غیره
 • ساخت افزایشی: تف جوشی لیزری انتخابی، رشته ذوبی، لایه سازی، رشته پیچی، چاپ سه بعدی، تف جوشی با پلاسما، استریولیتوگرافی و …
 • روش های دیگر: باقی روش های استفاده شده مانند تولید شیمیایی، معدن کاری، مونتاژ، پتروشیمی، بسته بندی، چوب کاری، لجستیک، عملیات حرارتی و …

تمامی مواردی که در بالا گفته شد در فرآیند ساخت و تولید قطعاتی مانند پلاستیکی، پلیمری، فلزی و … استفاده می شود. این روش هایی که گفته شد ممکن است برای یک ماده یا یک صنعت به طور کلی استفاده شود. نکته حائز اهمیت این است که این روش ها ممکن است خود زیر مجموعه یک فرآیند دیگر باشند مثل ریخته گری که خود زیر مجموعه فلزکاری است.

کوره ریخته گری

سوالات متداول ریخته گری دی سی

ریخته گری دی سی مانع ایجاد ترک روی فلزات می شود و می توان به کمک آن قطعات با شکل های هندسی پیچیده را تولید نمود و فلز را به راحتی از قالب جدا نموند.  

ریخته گری دی سی در واقع روشی است که به وسیله آن یک فلز را ذوب نموده و دوباره به حالت انجماد در می آورند.