پروفیل پارتیشن

انواع پروفیل آلومینیوم پارتیشن

آیا می‌دانید پروفیل آلومینیوم پارتیشن چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ اگر تا به حال در فضاهای اداری رفت و آمد کرده باشید و از میان پارتیشن‌های مختلف اداری گذشته باشید باید پروفیل آلومینیوم پارتیشن را دیده باشید. در این بخش به تشریح هرچه بیشتر پروفیل پارتیشن آلومینیومی و انواع آن می‌پردازیم.

مهمترین کاربرد پروفیل آلومینیوم پارتیشن، استفاد از آن برای جدا سازی فضاهای اداری از یکدیگر می‌باشد. معمولا برای پارتیشن بندی این فضاها از پنجره دو جداره استفاده می‌شود. تولید پروفیل آلومینیوم پارتیشن یکی از پر طرفدارترین تولیدات در سراسر دنیا می‌باشد. علت محبوبیت آن‌ها دوام و استحکام بالا و رنگ پذیری آن‌ها می‌باشد. پروفیل آلومینیوم پارتیشن‌ها دارای عمر طولانی هستند و به همین دلیل هزینه اضافی برای کاربران ایجاد نخواهند کرد. پروفیل پارتیشن آلومینیومی به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود که در بخش‌های زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

آشنایی بیشتر و سفارش انواع پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم پارتنیشن تک جداره

در پروفیل آلومینیوم پارتیشن تک جداره، فرم و اسکلت بندی پارتیشن را آلومینیوم تشکیل می‌دهد. برای پر کردن این قاب‌ها از ترکیبی از ام دی اف و شیشه استفاده می‌کنند. قطر پروفیل آلومینیوم پارتیشن  حدود 4 تا  سانتی متر می‌باشد. ارتفاع آن قابل تغییر است و بستگی به محیطی دارد که می‌خواهید از آن استفاده کنید. از مزیت‌های پروفیل آلومینیوم پارتیشن می‌توان به راحتی حمل و نقل آن اشاره کرد و همچنین قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن تک جداره نیز بسیار  مقرون به صرفه است.

پروفیل آلومینیوم پارتیشن یک جداره اجازه ورود سر و صدا به درون محیط را نمی دهد و به گونه ای می‌توان آن را عایق صدا تلقی کرد. علاوه بر عایق صدا پروفیل پارتیشن آلومینیومی تک جداره عایق گرما و حرارت نیز می‌باشد. این عایق اجازه ورود و خروج گرما از درون به بیرون و برعکس را نمی دهد.

پروفیل آلومینیوم پارتیشن تک جداره دارای تعداد ستون‌های بیشتری هستند. تعداد زیاد ستون در آن‌ها باعث می‌شود که کل کار هیچ لغزشی نداشته باشد و به صورت ثابت روی سطح زمین قرار بگیرد. همچنین باید گفت که قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن تک جداره نیز مقرون به صرفه می‌باشد.

پروفیل آلومینیوم پارتیشن دو جداره

برای ساخت و تولید پروفیل آلومینیوم پارتیشن دو جداره باید از نوارهای بی رنگ بین شیشه‌های سکوریت استفاده کرد. به این نوارها، نوارهای پر کننده گفته می‌شود و مانع ورود و خروج صدا و حرارت می‌شوند. همچنین آن‌ها باعث می‌شوند استحکام پروفیل پارتیشن آلومینیومی نیز افزایش پیدا کند. برای ساخت پروفیل آلومینیوم پارتیشن دوجداره می‌توان از ترکیبی از ام دی اف، آلومینیوم و شیشه نیز استفاده کرد. مزیت پروفیل آلومینیوم پارتیشن‌ها حمل و نقل آسان آن‌ها می‌باشد.

در پارتیشن پروفیل آلومینیوم دو جداره، شیشه‌های سکوریت درون فریم‌های آلومینیومی قرار می‌گیرند. در این نوع پارتیشن‌ها هیچ گونه اتصالی قابل مشاهده نیست و اتصالات در قسمت داخلی پارتیشن قرار می‌گیرند. کاربران محترم می‌توانند این پارتیشن‌ها را نیز بنا بر مورد استفاده خود به سایز دلخواه سفارش دهند. سیم کشی‌هایی که نیاز است در پارتیشن انجام شود در درون پروفیل‌های دو جداره انجام می‌شود و این قسمت‌ها قابل روئیت نیستند. اگر زمانی نیاز به تعمیر قسمتی از این تجهیزات باشد فقط قسمتی که نیاز است باز می‌شود و سایر پارتیشن‌ها دست نخورده باقی می‌مانند.

استعلام قیمت و مشخصات پروفیل درب اتوماتیک

مزایای استفاده از پروفیل آلومینیومی پارتیشن

استفاد از پروفیل آلومینیوم پارتیشن مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  • پروفیل آلومینیوم پارتیشن به آسانی نصب می‌شود و برای نصب کردن آن نیاز به کار بنایی و ایجاد کثیفی وجود ندارد.
  • پروفیل آلومینیوم پارتیشن دارای رنگ‌های متنوع و زیادی می‌باشد و این رنگ‌ها به اختیار مشتری قابل تغییر و انتخاب هستند.
  • هر زمان بخواهید می‌توانید پارتیشن پروفیل آلومینیوم را جا به جا کنید و با استفاده از آن‌ها طراحی‌های متفاوتی ایجاد نمایید.
  • اگر قسمتی و یا بخشی از پروفیل آلومینیوم پارتیشن نیاز به تعویض و ترمیم داشته باشد به آسانی می‌توانید آن را تعویض نمایید و جایگزین کنید.
خرید پروفیل پارتیشن آلومینیوم
پروفیل پارتیشن تک جداره
  • پروفیل آلومینیوم پارتیشن دارای استحکام بسیار خوب و مناسبی نیز می‌باشد.
  • بر روی پروفیل آلومینیوم پارتیشن می‌توانید از انواع پرده و کرگره استفاده نمایید و آن‌ها را نصب کنید.
  • قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن، نیز از مزایای آن محسوب می‌شود زیرا بسیار مقرون به صرفه و ارزان می‌باشد.
  • اگر به دنبال عایق صوتی و حرارتی نیز باشید، پروفیل آلومینیوم پارتیشن به میزان بیش از 75 درصد اینگونه می‌باشد.

استعلام قیمت و مشخصات پروفیل سپری

معایب پروفیل آلومینیوم پارتیشن

درست است که پروفیل آلومینیوم پارتیشن دارای مزایای زیادی می‌باشد اما چند نکته منفی نیز وجود دارد که بهتر است آن‌ها را بدانید. پروفیل آلومینیوم پارتیشن، در نگاه برخی از مشتریان زیبایی ام دی اف را ندارد که البته می‌توان آن را با ام دی اف و شیشه ترکیب کرد تا این مزیت نیز حاصل شود. عیب بعدی آن ایجاد سرو صدا از آن بعد از چند سال استفاده است که این ایراد نیز با یک سرویس به موقع مرتفع می‌شود.

قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن

برای استعلام قیمت و مشخصات انواع پروفیل شیاردار

پروفیل پارتیشن دوجداره

چرا باید از پروفیل آلومینیوم پارتیشن استفاده کرد؟

اولین و محبوب ترین دلیل استفاده از پروفیل آلومینیوم پارتیشن سهولت نصب، تغییر دکوراسیون، تعمیر و بازسازی آن می‌باشد. آن‌ها را می‌توان به سرعت و بدون ریخت و پاش در محل مورد نظر نصب کرد. استفاده از آن‌ها در فضاهای اداری و در فضای خانه بسیار ساده و آسان است. برای مثال برای جدا سازی فضای آشپزخانه از پذیرایی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. آن‌ها بسیار شکیل و زیبا هستند و از طرفی جنس آن‌ها غیرقابل اشتعال می‌باشد. اگر در قسمتی از فضا نیاز به تغییر دکوراسیون باشد به راحتی و بدون دردسر می‌توان آن را تغییر داد.

علت بعدی محبوبیت استفاده از پروفیل آلومینیوم پارتیشن، توانایی نصب شیشه‌های تک جداره و دو جداره بر روی آن‌ها می‌باشد. بعد از نصب شیشه‌های تک جداره و دو جداره کاربری آن‌ها شبیه به پنجره می‌شود.

وزن پروفیل آلومینیوم پارتیشن

وزن پروفیل آلومینیوم پارتیشن بسیار سبک است. حتی وزن آن‌ها نسبت به پنجره‌های  UPVC نیز بسیار سبک می‌باشد. همچنین آن‌ها دارای قابلیت بازیافت هستند.

زیبایی پروفیل آلومینیوم پارتیشن

معیار دیگر استفاده از پروفیل آلومینیوم پارتیشن، زیبایی آن‌ها می‌باشد. آن‌ها را زمانی که با شیشه، ام دی اف، کرکره و مواد دیگر ترکیب می‌کنند زیبایی چشمگیری خواهد داشت. و برای قسمت‌ها مختلف ادارات و حتی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل آلومینیوم پارتیشن عایق حرارتی است

تبادل دمایی و عایق بودن پروفیل آلومینیوم پارتیشن نسبت به دما و صدا نیز یکی دیگر از علت‌های محبوبیت پروفیل‌های آلومینیوم نسبت به آهن می‌باشد. آهن هدر رفت انرژی بیشتری دارد و استفاده از آن بهینه نیست.

مهم ترین ویژگی پروفیل آلومینیوم پارتیشن

مزایا و دلایل استفاده از پروفیل آلومینیوم پارتیشن در بخش‌های قبلی به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت. حال اگر بخواهیم مهم ترین ویژگی پروفیل آلومینیوم پارتیشن را عنوان کنیم باید بگوییم: وجود آلیاژهای آلومینیوم با شیشه‌های نشکن که در پروفیل آلومینیوم پارتیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم است. این دو متریال بسیار سبک هستند و از طرفی زیبا و مد روز می‌باشند. شیشه‌های نشکن مورد استفاده در پروفیل آلومینیوم پارتیشن براقی چشم گیری دارند که باعث می‌شود از هر زاویه به آن‌ها نگاه کنید زیبا باشند. همچنین میزان نور ورودی به شیشه‌ها نیز قابل تغییر است.

قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن

قیمت پروفیل پارتیشن آلومینیومی عدد ثابتی نیست و نمی توان یک عدد دقیق برای آن بیان کرد. موارد مختلفی بر روی قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشنتاثیرگذار هستند که یکی از مهم ترین آن‌ها نوسانات قیمت ارز می‌باشد. قیمت ارز عدد ثابتی نیست و با بالا رفتن آن قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن نیز افزایش پیدا می‌کند.
فاکتور دیگری که بر روی قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن تاثیرگذار است قیمت شیشه، ام دی اف و سایر اجزایی است که باید استفاده شود.
عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن نسبت عرضه و تقاضای این محصول است. اگر عرضه و تقاضا در یک راستا باشند مطمئنا قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن عدد بالایی نخواهد بود اما با بالا رفتن تقاضا نسبت به عرضه قیمت پروفیل آلومینیوم پارتیشن افزایش خواهد یافت.

پروفیل پارتیشن آلومینیوم

سوالات متداول پروفیل پارتیشن

بعله پروفیل های آلومینیوم به روش آنودایز قابلیت رنگ پذیری دارند و تاثیر زیادی در زیبایی پارتیشن های مورد استفاده شما دارد.

سهولت نصب، تغییر دکوراسیون، تعمیر و بازسازی