پروفیل پرده زبرا

پروفیل پرده زبرا یکی از انواع پر استفاده پرده‌های امروزی می باشد. می دانید که نور یکی از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون داخلی منازل و واحدهای اداری و تجاری می‌باشد. در واقع هر چقدر هم که برای زیبا و شیک شدن دکوراسیون داخلی یک مکانی، وقت گذاشته شود ولی در صورتی که نور کافی و مناسب در آن مکان وجود نداشته باشد، آن مکان، زیبا نخواهد شد. بسیاری از واحدهای مسکونی و تجاری و اداری، به نحوی طراحی و ساخته شده اند که یا هیچ روزنه ای برای وارد شدن نور به آن مکان‌ها وجود ندارد و یا اینکه تعداد روزنه‌های دریافت نور در آن مکان‌ها کم و با اندازه کوچک است. البته نکته جالب اینجا است که در بسیاری از واحدهای مسکونی و تجاری و اداری هم که تعداد و اندازه درب و پنجره‌ها و نورگیرها با اندازه آن واحد سازگاری دارد هم مشاهده می‌شود که افراد، با نصب پرده‌های مختلف از ورود نور به آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

پروفیل آلومینیومی پرده زبرا

پروفیل پرده زبرا یکی از انواع پرده‌های بسیار شیک و جوان پسندی است که روز به روز به میزان استفاده از آن‌ها در منازل و ادارات و سازمان‌ها و هتل‌ها و رستوران‌ها و … افزوده می‌شود. این نوع پرده‌ها از فلز آلومینیوم ساخته می‌شوند و در واقع، یکی از انواع پروفیل‌های آلومینیومی به شمار می‌آیند. این پرده‌های تزئینی، دارای تنوع بسیار زیادی هستند که همین تنوع بالا باعث محبوبیت روز افزون آنها شده است. بدیهی است که تنوع بالای پرده‌های زبرا به دلیل تنوع بالایی است که در مقاطع آلومینیومی وجود دارد. در واقع بر حسب سلیقه سازندگان و بر اساس امکانات تولید و اکستروژن، مقاطع آلومینیومی متفاوت و متنوعی در ساخت پرده‌های زبرا مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک نکته مثبت را هم در مورد فلز آلومینیوم و پروفیل‌های آلومینیوم ذکر کنیم و آن هم این است که انعطاف پذیری در آنها بالا می‌باشد و در نتیجه، پرده‌های زبرای متنوعی را می‌توان از این پروفیل‌های آلومینیومی ایجاد کرد.

ویژگی‌های پروفیل آلومینیومی پرده زبرا

یکی از کاربرد‌های پروفیل پرده زبرا ساخت انواع پرده زبرا میباشد. پروفیل آلومینیوم دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است. این ویژگی‌ها عبارت هستند از:

1. ظاهر بسیار زیبای پروفیل آلومینیوم

2. وزن بسیار پایین پروفیل آلومینیومی

3. استحکام و مقاومت بالای پروفیل آلومینیومی

4. انعطاف پذیری بالای پروفیل آلومینیومی

5. مقاومت مناسب پروفیل آلومینیوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی همه این ویژگی‌های مثبتی که برای پروفیل آلومینیوم برشمردیم، طبیعتا در مورد پروفیل پرده زبرا هم صدق می‌نماید.

پروفیل پردا زبرا
پروفیل آلومینیوم پرده زبرا

انواع پروفیل پرده زبرا

پروفیل‌های پرده زبرا دارای انواع مختلفی هستند و متناسب با کاربرد هر مکان، از انواع مختلفی از پرده‌های زبرا استفاده می‌شود. البته طبیعتا سلیقه افراد هم در انتخاب نوع پروفیل پرده زبرا موثر می‌باشد. علاوه بر نوع مکان مورد نظر و سلیقه افراد، عامل تاثیر گذار دیگری هم در انتخاب نوع پروفیل پرده زبرا تأثیرگذار است و آن هم بودجه ای است که شما قصد دارید برای خرید پروفیل پرده زبرا صرف کنید. طبیعتا هر چقدر پول بیشتری برای خرید پروفیل پرنده زبرا کنار گذاشته باشید، می‌توانید پروفیل پرده زبرای باکیفیت تری را خریداری نمایید.

برای استعلام قیمت و مشخصات تیغه کرکره آلومینیومی

مزیت پروفیل پرده زبرا

پس نتیجه می‌گیریم که تنظیم کردن نور، مسئله بسیار مهمی است که باید در هنگام انتخاب پرده، مد نظر قرار بگیرد. همان طوری که اشاره کردیم، متاسفانه در بسیاری از موارد، پرده‌هایی که در منازل و واحدهای اداری و یا تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، جلوی تابش مستقیم نور را به داخل آن واحد می‌گیرند. پرده زبرا از این قاعده مستثنی است. چرا که اگر واحد مسکونی و اداری و تجاری شما از این نوع پرده بهره مند شود، به خوبی می‌توانید از تابش نور به درون واحد خود مطمئن شوید. در واقع پرده زبرا توانسته است مشکل تابش نور را برطرف کند. پرده زبرا به راحتی تنظیم می‌شود و هر موقع که تابش مستقیم نور آفتاب، شما را اذیت کند می‌توانید پرده را ببندید و در مواقعی که دوست داشتید پرده را باز کنید. پرده زبرا با وجود این که بسیار ساده می‌باشد، زیبایی آن هم فوق العاده است. همین عامل سبب شده است پرده زبرا یکی از محبوب‌ ترین و پر استفاده ترین انواع پرده‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی منازل و واحدهای تجاری و اداری باشد. در این مقاله قصد داریم جزئیاتی را در مورد پرده زبرا ذکر کنیم. پرده زبرا نوعی پرده راه راه می‌باشد. می‌دانید که کلمه زبرا در انگلیسی به معنای گوره خر است و پرده زبرا هم اشاره به همین حیوان (اشاره به رنگ پوست این حیوان) دارد. همان طوری که رنگ پوست بدن حیوان گور خر، راه راه هست و دارای خطوط افقی یکی در میان می‌باشد، پرده زبرا نیز به صورت راه راه است. پروفیل پرده زبرا که یک پروفیل فوق العاده می‌باشد، دارای ترکیب بسیار زیبا و کم نظیری می‌باشد. همین امر باعث شده است استفاده‌های بسیار زیادی از این نوع پروفیل در کاربرد‌ها و صنایع مختلف مانند صنایع مربوط به ساختمان سازی، صنایع مربوط به خودروسازی، صنایع مربوط به موتور سازی و دوچرخه سازی و انواع صنایع دیگر صورت پذیرد.

برای استعلام قیمت و مشخصات پروفیل ترمال بریک

انواع پرده زبرا

اگر برای محیط مورد نظر خود قصد دارید پرده زبرا سفارش دهید و نصب کنید زمانی که به پرده سرا مراجعه می کنید با تنوع بسیار زیادی روبرو خواهید شد در این مواقع ممکن است به شما پیشنهادات مختلفی بدهند اما در نهایت این شما هستید که انتخاب می کنید برای محیط مورد نظر تان از چه نوع پرده زبرا ای استفاده کنید. به طور کلی تنوع پرده زبرا بسیار مختلف است و شامل پرده ساده و پلیسه دار و طرحدار و ترکیبی و سه بعدی و سیلوئت و و غیره می باشد. البته که شما می توانید متناسب با محیطی که دوری از پرده های زبرا استفاده کنید برای مثال قطعات پرده زبرا در آشپزخانه متفاوت با پرده زبرا در اتاق خواب و پذیرایی و یا حتی در مدرسه خواهد بود. وجود سلیقه های مختلف باعث شده که افراد به هنگام انتخاب پرده زبرا را دچار سردرگمی شوند.

قیمت پروفیل پرده زبرا
خرید پروفیل پرده زبرا

پرده زبرا چاپی

زمانی که پرده سرا مراجعه می‌ کنید ممکن است از شما بپرسند که پرده زبرا چاپی می خواهید یا خیر؟ در واقع پرده زبرا چاپی پرده ای است که بر روی آن طرح عکس و یا مدل مورد نظر شما چاپ می‌ شود در واقع در این نوع پرده تنها شما هستید که تعیین می کنید چه چیزی بر روی آن چاپ شود تا متناسب با محیط شما به نظر بیاید برای مثال ممکن است شما بخواهید برای اتاق کودکتان تصویر یک پرنسس یا شخصیت انیمیشنی را چاپ کنید بنابراین به راحتی می ‌توانید چنین سفارشی را برای پرده زبرا بدهید و شاهد زیباتر شدن اتاق کودکتان باشید. توجه داشته باشید که این نوع سفارش پرده زبرا می تواند کمی هزینه آن را نسبت به پرده های دیگر بالا ببرد زیرا این طرح و مدل انتخابی شما است بنابراین می تواند هزینه بر باشد.

مزایای استفاده از پرده زبرا در انواع محیط

پرده های زبرا در واقع از یک لایه تور و یک لایه پارچه با طرح مختلف ساخته شده است بنابراین همین ویژگی باعث می شود که تنوع این نوع پرده بسیار زیاد باشد البته که این نوع پرده به تازگی وارد عرصه دیزاین و طراحی منازل و محیط های مختلف شده است و در همین مدت کم هم محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده آن ها به خاطر مزایای فوق العاده ای که دارد این مزایا به شرح زیر می باشند:

  • با وجود پرده زبرا میتوان مقدار نور ورودی را تنظیم و کنترل نمود.
  • طول عمر پرده زبرا بسیار بالاتر از طول عمر پرده های دیگر است.
  • جنس و دوام پرده زبرا بسیار عالی و سبک می باشد.
  • نصب پرده زبرا ساده است بنابراین درآوردن و شستشوی آن نیز می‌ تواند راحت باشد.
  • تنوع در طرح و رنگ پرده های زبرا فوق العاده زیاد است.
  • به سادگی می‌ توان دید افراد بیرون از محیط را نسبت به درون محدود نمود.
  • متناسب با هر محیطی می تواند پرده های زبرا استفاده کرد.

توجه داشته باشید که وجود یک کنترل برای جمع کردن و تنظیم میزان آن وجود دارد و در هر محیطی با هر آب و هوایی می توان از پرده زبرا استفاده نمود.

برای استعلام قیمت و مشخصات لوله آلومینیوم

قیمت پروفیل پرده زبرا

طبیعی است که قیمت پروفیل پرده زبرا باید نسبت به بسیاری از انواع پرده‌های دیگر گران تر باشد. از آنجایی که پرده زبرا از پروفیل آلومینیوم ساخته می‌شود و آلومینیوم هم یکی از گران قیمت ترین فلز‌های موجود در بازار می‌باشد، بنابراین قیمت پرده زبرا هم بالا است. گران بودن فلز آلومینیوم به دو دلیل است. اولا قیمت جهانی این نوع فلز بالا است. ثانیا قیمت دلار در کشور ایران هم بسیار بالا می‌باشد. بالا بودن قیمت دلار مشکلی نیست که مربوط به امروز و دیروز باشد. بلکه در چند دهه گذشته، همواره ارزش دلار در برابر واحد پول ایران یعنی ریال، سیر صعودی داشته است. البته این مشکل، یعنی بی ارزش شدن واحد پول ملی ایران در چند سال گذشته و پس از تشدید تحریم‌ها علیه حکومت جمهوری اسلامی ایران، شدت بیشتری گرفته است. همین امر باعث شده است که امروزه قیمت پروفیل پرده زبرا بسیار بالا باشد. البته واقعاً این نوع پرده، ارزش این قیمت را دارد. چرا که بقیه انواع پرده‌های پارچه ای هم با افزایش قیمت وحشتناکی مواجه بوده اند. در واقع جهش عجیب و غریب قیمت‌ها، فقط شامل حال آلومینیوم و پروفیل‌های آلومینیومی نبوده است. بلکه پارچه‌ها و پرده‌های پارچه ای هم افزایش قیمت عجیب و غریبی به خود گرفته اند. قیمت پروفیل پرده زبرا به عوامل متعددی بستگی دارد. در کل، قیمت پروفیل پرده زبرا، تنوع بسیار زیادی دارد و در بازار، این نوع پروفیل در قیمت‌های متنوع یافت می‌شود. نوع پروفیل پرده زبرا در قیمت آن اثر گذار است. از سوی دیگر، سایز و ابعاد این نوع پروفیل هم تاثیر زیادی در قیمت آن می‌گذارد. هم چنین کیفیت مواد اولیه استفاده شده در ساخت پروفیل پرده زبرا هم در قیمت نهایی آن موثر است.

سوالات متداول پروفیل پرده زبرا

داشتن ظاهر زیبا ، وزن بسیار پایین، استحکام و مقاومت بالا ، انعطاف پذیری از جمله ویژگی های مثبت و مهم این نوع پروفیل است.

  •  از آنجایی که پرده زبرا از پروفیل آلومینیوم ساخته می‌شود و آلومینیوم هم یکی از گران قیمت ترین فلز‌های موجود در بازار می‌باشد، بنابراین قیمت پرده زبرا هم به نسبت بالا است.