پروفیل درب اتوماتیک

پروفیل درب اتوماتیک آلومینیومی یکی از مهمترین قطعاتی است که در درب‌های اتوماتیک وجود دارد. امروزه درب‌های اتوماتیک، محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده اند. به همین دلیل بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و تجاری و اداری، دارای درب‌های اتوماتیک هستند. درب‌های اتوماتیک باعث می‌شوند دیگر نیازی به باز و بسته کردن درب توسط افراد مختلف وجود نداشته باشد و به راحتی و با فشردن تنها یک دکمه، این نوع درب ها بالا و پایین و یا باز و بسته می‌شوند. از طرف دیگر بسیاری از درب های اتوماتیک، به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند و همین امر باعث می‌شود در هنگام باز و بسته کردن درب، فضایی بابت باز و بسته کردن درب اشغال نشود. در نتیجه، امکان استفاده بهینه تری از فضای درون ساختمان اداری و تجاری و مسکونی و یا پارکینگ به وجود می‌آید. پروفیل آلومینیوم درب اتوماتیک را می‌توان به عنوان مواد اولیه برای ساخت درب اتوماتیک تلقی کرد. پروفیل آلومینیوم که در انواع درب اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای اندازه‌ها و ابعاد مختلف و همچنین دارای ضخامت‌های متفاوت است. شما باید بسته به نیاز خود و متناسب با بودجه ای که دارید، اقدام به خرید درب اتوماتیک با پروفیل آلومینیوم خاصی بکنید.

فواید درب اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک، فواید بسیار زیادی دارند. در ادامه، این فواید را آورده ایم:

 1. یکی از این فواید، امن بودن درب‌های اتوماتیک است. درب‌های عادی، بسیار راحت تر از درب‌های اتوماتیک، توسط سارقین باز می‌شوند. از طرف دیگر، اگر در یک ساختمانی، فردی فراموش کند و درب عادی را به صورت کامل نبندد، احتمال سرقت از آن ساختمان افزایش می‌یابد و همین امر موجب پایین آمدن امنیت آن ساختمان می‌شود.
 1.  از طرف دیگر، درب‌های اتوماتیک از لحاظ بهداشتی بسیار بهتر از درب های عادی هستند چرا که دیگر، افراد نیاز نخواهند داشت دست به دستگیره درب بزنند و با فشردن یک دکمه که آن هم معمولا به صورت کنترل می‌باشد، درب را می‌توانند باز کنند. این مسئله خصوصاً در ایام اوج گیری پاندمی کرونا که دستگیره‌های درب به عنوان یک محل اصلی در انتقال بیماری به حساب می‌آمد، حائز اهمیت بیشتری بود. امروزه بسیاری از افراد و خانواده‌ها در آپارتمان زندگی می‌کنند و تعداد افراد ساکن در یک آپارتمان زیاد است. هریک از آنها احتمال دارد به یک بیماری مبتلا بوده باشند، بنابراین دستگیره‌های در می‌تواند ناقل بسیاری از بیماری‌ها باشند. علاوه بر آپارتمان‌ها، دستگیره‌های درب موجود در رستوران‌ها و اماکن ورزشی و پارکینگ‌های عمومی و مراکز صنعتی، هم ممکن است ناقل بیماری‌های زیادی باشند و وجود دربهای اتوماتیک می‌تواند جلوی انتقال بیماری از طریق دستگیره‌های درب را بگیرد.
 2. همچنین استفاده از پروفیل درب اتوماتیک باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود. در واقع این نوع درب‌ها همیشه بسته هستند، مگر اینکه فردی بخواهد آنها را باز کند و بلافاصله پس از باز شدن هم مجددا بسته خواهند شد. این در حالی است که درب‌های عادی اینگونه نیستند و احتمال دارد فردی فراموش کند که آنها را ببندد و برای مدت زمان طولانی باز باشند و در نتیجه، انرژی زیادی تلف شود.
پروفیل درب اتوماتیک
 1. از درب اتوماتیک فقط به عنوان جایگزینی برای درب عادی استفاده نمی شود. بلکه این نوع درب‌ها، انواع مختلفی دارند و برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل علاوه بر استفاده از آنها به عنوان درب ساختمان‌ها، به عنوان سقف متحرک پاسیو و یا سقف متحرک استخر نیز از این نوع درب‌ها استفاده می‌شود.

برای استعلام قیمت و مشخصات پروفیل نبشی آلومینیوم

انواع پروفیل درب اتوماتیک (از نظر ظاهر پروفیل)

همه انواع پروفیل درب اتوماتیک ظاهر بسیار زیبایی دارند ولی بعضی از آنها به صورت زیبا رنگ آمیزی شده اند. متناسب با مکانی که قرار است درب اتوماتیک را برای آنجا نصب کنید باید پروفیل درب اتوماتیک با ظاهری متناسب با آن را استفاده کنید.

پروفیل انواع درب اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک می‌توانند از لحاظ نوع باز شدن، به چهار دسته تقسیم شوند. این چهار دسته عبارت هستند از: درب اتوماتیک کشویی و درب اتوماتیک گردان و درب اتوماتیک لولایی و درب اتوماتیک تاشو.

خرید تیغه کرکره آلومینیوم

درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک لولایی نوعی درب اتوماتیک است که می‌تواند بر روی درب‌های ساختمانی مختلف نصب شود. درب اتوماتیک لولایی به صورت یک لت و دو لت باز و بسته می‌شود. این نوع درب‌ها، دستورات خود را از طریق یک چشمی و یا از طریق دستگاه کارت خوان دریافت می‌کند و آنها را اجرا می‌نماید .

پروفیل درب اتوماتیک گردان که با نام‌هایی مثل درب اتوماتیک چرخان و یا درب اتوماتیک ریولوینگ هم شناخته می‌شود، یکی از انواع درب‌های اتوماتیک به شمار می‌رود. ویژگی بارز درب اتوماتیک گردان، زیبایی و لوکس بودن فوق العاده آن است و استفاده از این نوع درب در یک ساختمان مربوط به هتل یا رستوران و یا حتی ساختمان مسکونی، نشان دهنده لوکس بودن آن ساختمان است. در واقع درب اتوماتیک گردان، یک نوع درب اتوماتیک شیشه ای است که یک محفظه شیشه ای دارد و با چرخش، باعث جابجایی افراد داخل کابین خود می‌شود. 

تعداد دفعات باز شدن درب چرخشی قابل تنظیم شدن می‌باشد ، حتی می‌تواند در حالتی قرار بگیرد که فقط باز شود و یا فقط بسته شود. همچنین بین فضای بیرون و درون، فضایی وجود ندارد و این خاصیت موجب شده تا درب اتوماتیک گردان صرفه جویی بسیار مناسبی در مصرف انرژی داشته باشد و مانع از ورود گرد و غبار به درون ساختمان شود.

درب اتوماتیک لولایی

برای استعلام قیمت و مشخصات پروفیل نمای سرامیک خشک

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کشویی

پروفیل درب اتوماتیک کشویی، به صورت کشویی باز و بسته می‌شود. این نوع درب، یکی از انواع درب‌های اتوماتیک پر استفاده به شمار می‌رود و طرفداران بسیار زیادی دارد. در یک تقسیم بندی کلی، درب‌های اتوماتیک کشویی را به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول، درب‌های اتوماتیک کشویی دو لنگه و دسته دوم، درب‌های اتوماتیک کشویی چهار لنگه. درب‌های اتوماتیک کشویی دو لنگه و چهار لنگه کاربردهای متفاوتی نسبت به هم دارند. در واقع، از درب‌های اتوماتیک کشویی دو لنگه برای محیط‌های کوچک استفاده می‌شود که رفت و آمد زیادی هم از آنها صورت نمی پذیرد ولی در مکان‌های پر رفت و آمد، بهتر است از درب‌های کشویی چهار لنگه استفاده شود. به عنوان مثال، در فروشگاه‌ها ی بزرگ و رستوران‌ها و بانک‌ها و ادارات که اماکن شلوغی هستند، باید از درب اتوماتیک کشویی چهار لنگه استفاده شود.

اصلی ترین دلیل استفاده از درب‌های اتوماتیک تاشو، مشکل محدودیت فضا است. از لحاظ نحوه کارکرد هم دربهای اتوماتیک تاشو مثل دربهای اتوماتیک لولائی می‌باشند، با این تفاوت که هر لت آن به دو قسمت تقسیم شده و دو قسمت حاصل به همدیگر لولا شده اند و در آخر به جای دو لت نصب شده به دیوار، دو لت لولا شده به دیوار های اطراف و یک لت لولا شده به هر یک از این لت ها وجود خواهد داشت.

درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو نسبت به دربهای اتوماتیک لولایی یک مزیت فوق العاده دارد و آن هم کاهش شعاع عملکرد یا شعاع حرکتی و باز و بسته شدن آنها است. عملکرد درب اتوماتیک تاشو بسیار روان و نرم و بدون ایجاد سر و صدا است. درب اتوماتیک تاشو دارای امنیت بسیار بالا زیادی است. سرعت باز و بسته شدن آن هم بالا است.

درب اتوماتیک تاشو

پروفیل درب اتوماتیک شیشه ای

امروزه استفاده از پروفیل درب اتوماتیک آلومینیومی ، گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است. استفاده از پروفیل آلومینیومی در درب های اتوماتیک می‌تواند به عنوان کل درب اتوماتیک و یا فقط به عنوان چارچوب درب اتوماتیک باشد. در واقع در صورتی که درب اتوماتیک شما به صورت شیشه ای باشد فقط چارچوب آن آلومینیوم خواهد بود. ولی اگر درب اتوماتیک شما سرتاسر آلومینیومی باشد، هم چارچوب و هم خود درب باید از نوع پروفیل آلومینیومی باشند.

در اینجا بحث ما در مورد پروفیل آلومینیوم درب های اتوماتیک شیشه ای است. در مکان هایی از درب های اتوماتیک شیشه ای استفاده می‌شود که ظاهر و دکوراسیون آن مکان ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در رستوران ها و هتل ها و پاساژها و مغازه ها و فروشگاه ها و ادارات از این درب ها استفاده بسیار زیادی می‌شود. روز به روز به استفاده از درب های اتوماتیک شیشه‌ ای در مکان های مختلف اضافه می‌شود. استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای، مزیت های بسیار زیادی دارد. هم زیبایی یک مکان با وجود درب اتوماتیک شیشه ای بسیار زیاد خواهد بود و هم فضای درونی آن مکان از بیرون قابل مشاهده خواهد بود.

پروفیل درب اتوماتیک آلومینیومی

این موضوع در مورد هتل ها و فروشگاه ها و رستوران ها اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که در بالا عنوان شد استفاده از درب های اتوماتیک شیشه ای در جاهایی صورت می‌پذیرد که اهمیت زیادی به ظاهر آن جاها داده می‌شود. در نتیجه هیچ چارچوبی مانند چارچوب آلومینیومی نمی‌تواند ظاهر یک درب اتوماتیک شیشه ای را زیبا کند. چرا که چارچوب های آلومینیومی، تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ دارند و خاصیت رنگ پذیری آنها هم بسیار بالا است. البته چارچوب آلومینیومی فقط ظاهر زیبا ندارد بلکه از لحاظ کیفیت و دوام و مقاومت هم این نوع چارچوب، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده به عنوان چارچوب درب می‌باشد.

برای استعلام قیمت و مشخصات پروفیل یخچالی

قیمت پروفیل درب اتوماتیک

قیمت پروفیل درب اتوماتیک به  عوامل متعددی بستگی دارد. در ادامه به این عوامل می‌پردازیم.

 1. جنس پروفیل درب اتوماتیک، اولین عامل تاثیر گذار در قیمت آن است. طبیعتا اگر از فولاد و یا از آلیاژ های کم کیفیت آلومینیوم برای ساخت درب اتوماتیک استفاده شود، قیمت پروفیل درب اتوماتیک و در کل، قیمت درب اتوماتیک، کاهش پیدا خواهد کرد. این در حالی است که اگر از آلومینیوم با کیفیت برای ساخت درب اتوماتیک استفاده شود، قیمت پروفیل درب اتوماتیک و در کل، قیمت درب اتوماتیک بالا خواهد رفت.
 2. عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت درب اتوماتیک و قیمت پروفیل درب اتوماتیک، سایز و ابعاد دربی است که قرار است ساخته شود. طبیعتا درب اتوماتیک یک پارکینگ منزل شخصی بسیار کوچک تر از درب اتوماتیک پارکینگ عمومی و یا درب اتوماتیک یک ساختمان اداری بزرگ خواهد بود. بدیهی است که با افزایش سایز و ابعاد درب اتوماتیک، میزان پروفیل لازم برای ساخت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد و در نهایت، قیمت درب اتوماتیک هم به تبع آن بالا خواهد بود.
 3. ضخامت پروفیل استفاده شده برای ساخت درب اتوماتیک هم تاثیر زیادی در قیمت آن خواهد شد. طبیعتاً هر چقدر ضخامت پروفیل استفاده شده بیشتر باشد، امنیت آن هم بالاتر خواهد رفت. چرا که ایجاد برش در درب های ضخیم تر برای سارقان سخت تر خواهد شد.

اگر قصد مشاهده قیمت پروفیل درب اتوماتیک را دارید می‌توانید به سایت اینترنتی مربوط به شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو با آدرس اینترنتی aluminiumpishro.com مراجعه کنید. در این سایت قیمت انواع پروفیل درب اتوماتیک موجود است. همکاران ما در قسمت فروش شرکت صنایع آلبوم پیشرو هم حاضر هستند که انواع مشاوره های لازم را در مورد قیمت پروفیل درب اتوماتیک به شما ارائه دهند.

ابعاد پروفیل آلومینیومی درب اتوماتیک

پروفیل آلومینیومی درب اتوماتیک در ابعاد مختلفی تولید می‌شود. از فلز آلومینیوم هم به عنوان چارچوب درب اتوماتیک استفاده می‌شود و هم به عنوان خود درب. با توجه به قیمت بسیار بالای فلز آلومینیوم در کشور ایران، استفاده از این نوع فلز به عنوان درب، کاربرد خیلی زیادی ندارد و بسیاری از سازندگان به دنبال استفاده از درب های فولادی می‌روند. ولی استفاده از پروفیل آلومینیومی درب اتوماتیک به عنوان چارچوب درب هنوز هم استفاده زیادی در کشور ایران دارد. اگر پروفیل آلومینیومی به عنوان چارچوب درب استفاده شود به آن فریم درب اتوماتیک هم گفته می‌شود. فریم درب اتوماتیک می‌تواند دارای ابعاد مختلفی باشد که در ادامه آن ها را آورده ایم.

 1. فریم درب اتوماتیکبرای درب های کم عرض دارای ابعاد حداکثر 75 سانتی متر با پهنای افقی 70 میلمتر و پهنای عمودی 30 میلیمتر  است.
 2. فریم درب اتوماتیک برای درب های با عرض متوسط، با ابعاد حداکثر 125 سانتی متر با پهنای افق 65 میلی متر و پهنای عمودی 65 میلی متر است.
 3. فریم درب اتوماتیک برای درب های عریض تر از پهنای پروفیل عمودی 45 میلی متر و پهنای افقی 90میلی متر است. در این نوع درب ها از شیشه سکوریت 10 استفاده می‌شود.

خرید پروفیل درب اتوماتیک

به منظور خرید پروفیل درب اتوماتیک می‌توانید به فروشگاه های مختلفی که در بازار فلزات وجود دارند، مراجعه کنید. در هر کلان شهر و یا در هر شهر مرکز استانی، بازار فروش فلزات مختلف وجود دارد. اگر قصد داشتید که به جای مراجعه حضوری به بازار فلزات، از طریق فضای مجازی و سایت های اینترنتی اقدام به خرید پروفیل درب اتوماتیک کنید، سایت های اینترنتی زیادی وجود دارند که اتفاقاً با قیمت های بهتر و با پشتیبانی و خدمات بهتری، محصولات مختلف فلزی از جمله پروفیل درب اتوماتیک را به فروش می‌رسانند.

تا همین چند سال پیش، در صورتی که بحث از خرید اینترنتی محصولات مختلف مطرح می‌شد، بسیاری از افراد تعجب می‌کردند و به هیچ عنوان اعتماد به خرید اینترنتی محصولات نداشتند. حتی اگر در سایت های مختلف، یک محصول را با قیمت بسیار پایین نسبت به فروشگاه های حضوری پیدا می‌کردند، نمی توانستند به آن سایت ها اعتماد کنند و اقدام به خرید محصول مورد نظر خود به صورت اینترنتی نمایند. فرهنگ خرید اینترنتی به یک باره در کشور ایران متحول شد و اصلی ترین تاثیر را هم در این انقلاب فرهنگی،  همین پاندمی کرونا ایفا کرد. در واقع پاندمی کرونا باعث شد که مردم مجبور باشند به خرید اینترنتی روی بیاورند و بسیاری از محصولات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت خریداری نمایند. انواع فلزات و مخصوصاً فلز آلومینیوم و پروفیل های آلومینیومی هم از این قاعده مستثنی نبودند و در چند سال گذشته میزان خرید اینترنتی این محصولات هم به طرز عجیب و غریبی افزایش پیدا کرده است. خرید اینترنتی محصولات، مزایای فوق‌ العاده‌ای دارد. مزایایی از قبیل اینکه دیگر شما مجبور نخواهید بود در پشت ترافیک گیر کنید و درگیر شلوغی راه و رفت و آمد و اتلاف وقت شوید. از طرف دیگر در هنگام خرید اینترنی از طریق سایت های مختلف، شما خواهید توانست از مشاوره افراد خبره که به عنوان کارشناس فروش در آن سایت ها فعالیت می‌کنند هم استفاده کنید. البته این نکته، فقط مخصوص سایت های معتبر و سایت هایی هست که سابقه مناسبی دارند.

از مزیت خرید پروفیل درب اتوماتیک و خرید انواع فلزات از طریق سایت اینترنتی گفتیم ولی شما بهتر از ما می‌دانید که همین خرید از سایت اینترنتی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی داشته باشد. مشکل اصلی خرید از طریق سایت های اینترنتی، بحث امنیت آنها است. شما نباید به هیچ عنوان به سایت هایی که معتبر نیستند و سابقه چندانی ندارد اعتماد کنید. سایت aluminiumpishro.com یکی از این سایت های معتبر است. این سایت، متعلق به شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو است. شرکت صنایع پیشرو سال‌های سال است که در زمینه تولید انواع پروفیل آلومینیوم و همچنین در زمینه تولید مقاطع آلومینیوم مختلف کار می‌کند. مزیت استفاده از سایت این است که این سایت به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام به فروش پروفیل های آلومینیوم مختلف ازجمله پروفیل درب اتوماتیک می‌کند و شما می‌توانید با قیمت مناسب تری محصولات را از این سایت خریداری کنید. شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو در طی این سال‌ها توانسته است در بین مردم ایران و در بین صنایع و کارخانه ها و تولید کننده های مختلف، به محبوبیت و مقبولیت مناسبی دست پیدا کند. بنابراین هیچ موقع این شرکت اعتمادی را که در طی این سالها در بین قشرهای مختلف مردم به دست آورده است را با تولید و فروش محصولات تقلبی و یا فروش محصولات گران تر از حد استاندارد از دست نخواهد داد. مزیت دیگر خرید از سایت این است که افراد زیادی به عنوان کارشناس فروش در این شرکت فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید برای خرید محصولات خود از آنها مشورت بگیرید. این مشاوره ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی برای شما مفید باشد و از خرید محصولات اشتباه و خارج از عرف، توسط شما جلوگیری نماید.

سوالات متداول پروفیل درب اتوماتیک
 • لولایی
 • گردان
 • کشویی
 • تاشو
 • جنس پروفیل
 • سایز و اندازه
 • ضخامت پروفیل