پروفیل ترمال بریک

ترمال بریک چیست؟

در سایت aluminiumpishro.com انواع پنجره‌ها از جنس پروفیل ترمال بریک وجود دارد که شما می‌توانید گزینه مورد نظر خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید. از لحاظ معنای لغوی، ترمال بریک به معنی شکست حرارتی می‌باشد. در واقع پنجره از جنس پروفیل ترمال بریک، موجب شکست حرارت و ممانعت از انتقال آن می‌شود. در پنجره آلومینیومی، ترمال بریک به این معنی است که لایه‌ای خاص در وسط دیوارهای پروفیل آلومینیوم قرار می‌گیرد تا از هدر رفتن انرژی در پنجره‌ دوجداره آلومینیومی ترمال بریک جلوگیری کند. پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارای یک قاب پنجره بسیار جذاب است که در مقابل رطوبت و ترک خوردگی مقاومت بسیار مناسبی دارد. ترمال بریک، محبوبیت بسیار بالایی دارد و طیف‌های رنگ زیادی را شامل می‌شود. شما می‌توانید متناسب با نمای ساختمان خود و هم چنین متناسب با سبکی که دوست دارید رنگ دلخواه خود را برای آن برگزینید. هم چنین پنجره‌های ترمال نسبت به پنجره‌های نرمال، دارای بهره وری انرژی بالاتری هستند و هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها هم پایین تر است.

انواع پنجره آلومینیومی

پنجره یکی از مهم ترین قسمت هایی از یک ساختمان است که انرژی از آن به هدر می‌رود. یکی از اصلی ترین قسمت های یک پنجره که موجب اتلاف انرژی می‌گردد، شیشه پنجره است. بدیهی است که اگر از شیشه های دو یا چند جداره در یک پنجره استفاده شود، اتلاف انرژی هم از آن کم تر صورت می‌پذیرد. می‌دانید که هزینه انرژی در کشور ما هر ساله با افزایش های نجومی مواجه است و امروزه پرداخت قبض انرژی، به دردسر بزرگی برای افراد و خانواده های مختلف تبدیل شده است. نباید فراموش کنید که فقط داشتن شیشه خوب و چند جداره، موجب نمی شود که از پنجره ها اتلاف انرژی صورت نگیرد. جنس قاب یک پنجره هم تاثیر بسیاری زیادی در میزان اتلاف انرژی در آن پنجره دارد. در واقع هر چقدر که قاب پنجره، باکیفیت تر و مقاوم تر و عایق تر باشد و درزهای موجود در آن کم باشند، انرژی کم تری از آن هدر خواهد رفت. در کل، انتخاب قاب استاندارد و با منافذ کم، تاثیر بسیار زیادی در کاهش اتلاف انرژی در آن پنجره خواهد داشت.

پنجره های موجود در ساختمان های کشور ما از جنس های مختلفی ساخته می‌شوند. این مواد عبارت هستند از چوب و یو پی وی سی و فایبرگلاس و آهن و آلومینیوم. هر کدام از این متریال ها برای خود خوبی ها و نقاط ضعفی دارند. آلومینیوم بهترین جنس ممکن برای ساخت پنجره است. در صورتی که یک پنجره دارای قاب آلومینیومی باشد، به میزان بسیار زیادی می‌تواند از اتلاف انرژی جلوگیری کند. در ادامه این مقاله به بررسی انواع قاب پنجره آلومینیومی خواهیم پرداخت و به تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال می‌پردازیم.

پروفیل ترمال بریک

انواع پنجره های آلومینیومی موجود در بازار

پنجره های آلومینیومی در دو نوع پنجره پروفیل ترمال بریک و پنجره آلومینیومی نرمال در بازار وجود دارند. در چند سال گذشته، نوعی جدید از انواع پنجره با طراحی های منحصر به فرد تولید شده اند. این پنجره ها از جنس آلومینومی ترمال هستند. پروفیل درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک، خصوصیت فوق العاده خوبی دارد و آن هم این است که از اتلاف انرژی تا میزان خیلی زیادی جلوگیری می‌کند. با این وجود، پنجره های ساخته شده از جنس نرمال آلومینیومی، این ویژگی را نخوهد داشت و انرژی زیادی از طریق آن به هدر می رود.

راه های مراقبت و نگهداری از پنجره های آلومینیومی

حفاظت و مراقبت از پنجره های آلومینیومی کار بسیار ساده ای است. در واقع این نوع پنجره ها اصلا نیازی به نگهداری و مراقبت خاصی ندارند. می‌دانید پنجره هایی که دارای قاب آهنی هستند نیاز به رنگ آمیزی سالیانه دارند. چرا که پنجره های آهنی، با مشکل زنگ زدگی مواجه هستند. این در حالی است که متریال آلومینیوم، به هیچ عنوان دارای این عیب نمی باشد و اصلا دچار زنگ زدگی نمی شود. پنجره هایی که دارای قاب چوبی هستند هم با مشکل خورده شدن مواجه هستند و امکان دارد کم کم دچار پوسیدگی شوند، ولی پنجره های آلومینیومی به هیچ عنوان پوسیده نمی شوند و با مشکل خوردگی هم مواجه نخواهند شد.پنجره های یو پی وی سی که از نوع پلاستیک هستند نسبت به پنجره های با قاب های آهنی و چوبی، با اقبال بسیار بیشتری مواجه هستند و روز به روز به محبوبیت آنها افزوده می‌گردد. در واقع، پنجره های با قاب یو پی وی سی، رقابت بسیار زیاد و تنگاتنگی با پنجره های آلومینیومی دارند.مزیت فوق العاده ای که در پنجره های آلومینیومی وجود دارد این است که به هیچ عنوان در شرایط عادی، دچار انبساط و انقباض نمی شوند. هم چنین هیچ نیازی هم نیست که برای تازه نگهداشتن پنجره های آلومینیومی، رنگ کردن بر روی آن ها صورت پذیرد. قاب های آلومینیومی ظاهر براقی دارند و رنگ و شکل آنها به مرور زمان دچار کاهش کیفیت نمی شود.

خرید پروفیل ترمال بریک

 زیبایی پنجره های آلومینیومی به قدری زیاد است که ظاهری مدرن به خانه یا ساختمان اداری یا تجاری شما می‌دهند. یکی از عیب های بزرگ پنجره های آلومینیومی نرمال، عایق حرارتی آن است. در واقع رسانا بودن آلومینیوم و عایق ضعیف آن موجب می‌شود که صاحب خانه یا مغازه یا هر مکان دیگری که از پنجره‌های آلومینیومی استفاده می‌کند، مجبور باشد انرژی زیادی برای گرم کردن منزل خود صرف کند و مبلغ قبض انرژی او هم زیاد شود.

برای استعلام قیمت و خرید توری پلیسه آلومینیومی

انواع پروفیل ترمال بریک

پروفیل نرمال آلومینیوم

اینکه شما برای ساختمان محل زندگی و یا ساختمان محل کار خود از پنجره آلومینیومی نرمال و یا پنجره آلومینیومی پروفیل ترمال بریک استفاده کنید به نوع انتخاب و انتظاری که شما از آن پنجره دارید، بستگی دارد. در صورتی که شما برای ساختمان خود به پنجره‌های سبک تر و البته با قیمت به صرفه تر نیاز دارید، می‌توانید از پنجره‌های دوجداره آلومینیومی نرمال استفاده کنید. البته ذکر این نکته هم لازم است که از این نوع پنجره‌ها بیشتر در قسمت‌های داخلی ساختمان و یا در شهرهایی که دمای هوا خیلی سرد و یا خیلی گرم نیست، استفاده می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده پنجره نرمال

فلز آلومینیوم یک عنصری شیمیایی می‌باشد که بعد از اکسیژن و سیلیکون، بیشترین فراوانی را در بین همه عناصر و فلزات در پوسته زمین دارد. فلز آلومینیوم ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی مثل استحکام بسیار زیاد، وزن مناسب و سبک و خاصیت جوش پذیری بسیار عالی و هم چنین ویژگی شکل پذیری بسیار مناسبی دارد و به همین دلیل است که از این فلز به میزان بسیار زیادی در ساخت سازه‌های مختلف صنایع هوایی و دریایی و هم چنین در ساخت انواع خطوط انتقال برق و قطعات انواع ماشین‌ها استفاده می‌شود.
پنجره‌های آلومینیومی نرمال نوعی از پنجره است که دقیقا از آلومینیوم‌هایی که قبلا برای ساخت پنجره‌های قدیمی استفاده می‌شد، بهره می‌برد. البته از لحاظ زیبایی و ظاهر و همچنین از لحاظ کیفیت و کارایی، پنجره نرمال نسبت به پنجره‌های قدیمی، خیلی بهتر است. پنجره نرمال به صورت کامل از جنس آلومینیوم ساخته شده است. همچنین به منظور نصب کردن پنجره‌های آلومینیومی مثل بقیه انواع پنجره‌ها، وسیله خاصی لازم نیست. در واقع به راحتی و با کمک ابزارآلات عادی، این نوع پنجره‌ها نصب می‌شوند.

پروفیل ترمال بریک چیست؟

تفاوت پروفیل ترمال بریک و پروفیل نرمال آلومینیوم

تفاوت اصلی که بین پنجره‌های پروفیل نرمال و پروفیل ترمال بریک وجود دارد این است که پنجره های پروفیل ترمال بریک، جلوی وارد شدن گرما و سرما را به منزل و یا محل کار شما می‌گیرند. این جلوگیری به وسیله جدار خارجی موجود در این نوع پنجره ها صورت می‌پذیرد. از آنجایی که فلز آلومینیوم، ضریب حرارتی خیلی زیادی دارد این عامل و هم چنین دو جداره بودن شیشه ها موجب عدم انتقال گرما و سرما خواهد شد. به بیان دیگر، رسانش گرما و سرما و صوت در پنجره های ترمال بریک، چیزی نزدیک به صفر است. پلی آمیدی که در پنجره های ترمال بریک به کار می‌رود، استحکام و طول عمر بسیار بالایی دارد. همه این عوامل باعث می‌شوند که استفاده کردن از پنجره های ترمال بریک در فصل سرد سال تا حدود چهل درصد و در فصل گرم سال تا 35 درصد، جلوی تلف شدن انرژی را بگیرد. از سوی دیگر، پنجره ترمال بریک در مقابل مواد شیمیایی، آب و اشعه یو پی وی مقاومت بسیار بالایی دارد.
پنجره آلومینیومی نرمال برعکس پنجره ترمال بریک، هیچ واسطه لاستیکی ندارد و همین امر باعث می‌شود که عایق بندی این نوع پنجره بسیار کم تر از پنجره ترمال بریک باشد. از طرف دیگر، به لحاظ قیمتی هم این دو نوع پنجره، با هم متفاوت هستند. فلز آلومینیوم دارای مشکلاتی است که این مشکلات با فرآیند ترمال بریک به صورت کامل از بین می‌رود. بنابراین یک پنجره پروفیل ترمال بریک گزینه بسیار مناسبی نسبت به یک پنجره ترمال است.

بهترین پروفیل ترمال بریک

پروفیل ترمال بریک

سفارش پروفیل ترمال بریک

پروفیل نرمال آلومینیوم

 

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل یخچالی

تفاوت ترمال بریک و یو پی وی سی

پنجره یو پی وی سی و پنجره آلومینیومی پروفیل ترمال بریک از لحاظ عایق بودن، عملکرد یکسانی دارند ولی تفاوت هایی هم با هم دارند. در صورتی که بخواهیم دو نوع پنجره ترمال بریک و یو پی وی سی را با هم مقایسه کنیم باید موارد متعددی را لحاظ کنیم. هم باید از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ کارایی و کیفیت، این دو نوع پنجره با هم مقایسه شوند. هم چنین بایستی قیمت این دو نوع پنجره را هم با هم مقایسه کرد. یکی دیگر از مواردی که در مقایسه این دو نوع پنجره مورد بررسی قرار گیرد، میزان عایق بودن آنها در برابر سرما و گرما است. این دو نوع پنجره، هر دو، هم عایق گرما و هم عایق سرما هستند. هر چند، فلز آلومینیوم، عایق سرما و گرما نیست ولی چون تیغه پلی آمید که عایق است در بین پروفیل دوخته می‌شود، ارتباط جدار بیرونی و جدار درونی این نوع پنجره، قطع می‌گردد و پنجره آلومینیوم تبدیل به پنجره پروفیل آلومینیوم عایق و یا همان پروفیل ترمال بریک می‌شود. از طرف دیگر، پنجره یو پی وی سی نیز عایق است چرا که مواد اولیه آن در مقابل سرما و گرما عایق هستند.

مزایای خرید پروفیل ترمال بریک

پروفیل ترمال بریک یک نوع پنجره آلومینیومی با خاصیت عایق بودن است. از آنجایی که فلز آلومینیوم به هیچ عنوان عایق نیست و رسانای حرارتی بسیار قوی می‌باشد، برای عایق شدن آن و از بین بردن خاصیت رسانایی این فلز باید یک سری تغییرات در آن به وجود بیاید. پروفیل ترمال بریک، ویژگی عایق بودن را به یک پنجره آلومینیوم اضافه می‌کند و به همین دلیل باعث می‌شود که استفاده از پنجره آلومینیومی در ساختمان سازی گسترش بسیار زیادی پیدا کند. طبیعتا هم فردی دوست ندارد پنجره آلومینیومی رسانا را در ساختمان خود به کار ببرد چرا که این کار باعث می‌شود هزینه انرژی بسیار افزایش پیدا کند. همچنین این کار باعث می‌شود که فرد نتواند در فصل گرم تابستان و فصل سرد زمستان، دمای درون ساختمان خود را معتدل نگه دارد. با این وجود، استفاده از پنجره پروفیل ترمال بریک که یک پنجره آلومینیومی به حساب می‌آید گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در انواع ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری می‌باشد. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از این پنجره ها، هوای معتدل را در زمستان و تابستان تجربه کنید چرا که این نوع پنجره ها اجازه عبور گرما و سرما را به راحتی نمی دهند.
البته پنجره های امروزی علاوه بر عایق حرارتی بودن باید جلوی ورود آلودگی و گرد و غبار را هم به درون ساختمان بگیرند. با توجه به اینکه هوای شهرهای ایران روز به روز در حال آلوده شدن است و گرد و غبار و ریزگردها در بیشتر شهرهای کشور ایران جولان می‌دهند، استفاده از پنجره هایی که بتوانند به خوبی جلوی آلودگی‌ها و غبار را بگیرند، به یک ضرورت در همه انواع ساختمان ها تبدیل شده است. در واقع یک پنجره ترمال بریک باید آب بند و هوا بند هم باشد، تا بتواند جلوی ورود گرد و غبار و آلودگی و دوده را به داخل ساختمان بگیرد و علاوه بر حفظ سلامتی افراد درون ساختمان، هزینه های مربوط به نظافت ساختمان را هم کاهش دهد. در پنجره های ترمال بریک به دلیل وجود لاستیک های آب بندی در همه قسمت های پنجره، عملیات آب بندی و هوا بندی به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.
همچنین استفاده از لاستیک آب بندی و هوابندی سوم ( کله غازی ) در محل بازشوی این نوع پنجره ها هم، آب بندی و هوابندی این نوع پنجره را بهبود می‌دهد.

کاربرد پلی آمید در ترمال بریک

پنجره آلومینیومی دوجداره ترمال بریک، انقلابی را در زمینه درب و پنجره به وجود آورد. با گذشت زمان، پروفیل‌های آلومینیوم هم عایق سازی شدند و همین عامل باعث شد که درب و پنجره‌های آلومینیومی از قبل هم محبوب تر شوند. یکی از قسمت‌های خیلی اساسی این پروفیل‌ها، تیغه عایقی است که به نام تیغه پلی آمید شناخته می‌شود و از مقطع طولی این پروفیل‌ها رد می‌شود. کیفیت این تیغه در کیفیت کلی پنجره آلومینیومی ترمال بریک تاثیر گذار می‌باشد.
هر چند فلز آلومینیومی، فواید بسیار زیادی دارد ولی ضریب انتقال حرارتی آن بسیار زیاد است و همین امر موجب می‌شود، انرژی از درب و پنجره‌های آلومینیومی به راحتی هدر برود. آلومینیوم یک فلز رسانا است و همان طور که می‌دانید یکی از ویژگی‌هایی که در همه انواع فلزات، مورد بررسی قرار می‌گیرد ضریب انتقال حرارتی آن فلزات است. این ضریب حرارتی با علامت لاندا نشان داده می‌شود. واحد ضریب انتقال حرارتی هم متر مربع درجه کلوین است.
از آنجایی که از درب و پنجره‌های ساخته شده از آلومینیوم، انتقال انرژی بسیار زیادی از فریم‌ها صورت می‌پذیرد، به همین دلیل باید علاوه بر استفاده از شیشه‌های دوجداره، از فریم‌های دوجداره آلومینیوم هم در این نوع پنجره‌ها بهره برده شود.


به منظور دو جداره کردن درب و پنجره‌های ساخته شده از جنس آلومینیوم از تیغه‌های پلی آمید استفاده می‌شود، این نوع درب و پنجره‌ها به پنجره آلومینیوم دوجداره ترمال بریک معروف هستند. در این نوع درب و پنجره‌ها، جداره بیرونی پنجره به وسیله تیغه پلی آمید از جداره درونی پنجره جدا می‌گردد.

پروفیل ترمال بریک

برای استعلام قیمت و خرید پروفیل پرده زبرا

بهترین رنگ های پروفیل ترمال آلومینیوم

سیستم رنگ پنجره های دوجداره آلومینیومی و پروفیل ترمال آلومینیومی به سه صورت موجود است.
سیستم رنگ پودری و سیستم رنگ آنادایزینگی و سیستم رنگ دکورال، سه سیستم رنگی هستند که در طراحی و نقاشی انواع پنجره های آلومینیومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سیستم رنگ پودری پروفیل ترمال آلومینیومی، به روش اسکیتر رنگ آمیزی می‌شود. روش اسکیتر، همان روش استاتیک است. رنگ های زیادی در این روش وجود دارند و شما می‌توانید با این روش رنگ آمیزی، رنگ های متنوعی را بر روی پنجره خود ایجاد نمایید.
در سیستم رنگ آمیزی آنادايزينگ، از تركيبي از محلول‌هاي آلومينيومي استفاده می‌شود كه در آن پوششي براق تشكيل مي‌دهد. در این سیستم رنگ آمیزی، رنگهاي برنزی و سیاه و شامپايني در چند حالت و مدل مختلف و طلايي و نقره‌اي وجود دارند و شما می‌توانید از هر یک از این رنگ ها در رنگ آمیزی پنجره خود بهره ببرید.
از سیستم رنگ آمیزی دکورال هم به منظور طراحي انواع چوب‌ها يا سنگ كه روي پروفيل پنجره دو جداره آلومینیومی چاپ شده اند استفاده می‌شود. وقتی که از این سیستم رنگ آمیزی استفاده می‌کنید باید پنجره رنگ آمیزی شده را در كوره بپزید تا رنگ آن پنجره، کاملا طبيعي به نظر برسد

بهترین پروفیل ترمال بریک

خیلی از افراد وقتی که به دنبال خرید پنجره های ترمال بریک می‌روند بر سر دوراهی گیر می‌کنند. هم کیفیت و هم برند سازنده پروفیل ترمال بریک، در تعیین بهترین پروفیل ترمال بریک تاثیر گذار هستند. درب و پنجره های ترمال بریک دارای انواع گوناگونی هستند. آلومینیوم ترمال بریک لولایی، آلومینیوم ترمال بریک کشویی، آلومینیوم ترمال بریک فول فرم لس و آلومینیوم ترمال بریک لیفت، از جمله این انواع هستند. از سوی دیگر، ترمال بریک در رنگ ها و طرح های متنوعی ساخته می‌شود که همین امر باعث می‌شود دست خریداران در انتخاب این نوع محصولات باز باشد. بهتر است قبل از خرید این نوع از پنجره ها به چند نکته مهم دقت کنید. در واقع بهترین پروفیل ترمال بریک برای هر فردی با دیگری متفاوت است و به نیاز او ربط دارد.
1. اولا شما باید پنجره را متناسب با نوع کاربرد و محل نصب آن انتخاب کنید.
2. ثانیا قبل از انتخاب پنجره باید مواردی مثل استحکام پنجره، را مد نظر قرار دهید. طبیعتا هر مکانی نیاز به پنجره هایی با استحکام خاصی دارد.
3. ثالثا میزان هزینه ای که می‌خواهید برای خرید پنجره صرف کنید هم در انتخاب و خرید آن موثر است. در واقع بهترین پروفیل ترمال بریک، بستگی به جیب شما هم دارد.

خرید بهترین پروفیل ترمال بریک

به منظور خرید بهترین پروفیل ترمال بریک می‌توانید به سایت aluminiumpishro.com مراجعه کنید. شما می‌توانید از طریق این سایت به خرید انواع درب و پنجره عکس های مختلف از جمله درب و پنجره های آلومینیومی بپردازید.
بهترین پروفیل ترمال بریک وقتی به دست می‌آید که از تیغه های پلی آمید در آن استفاده شده باشد. در واقع وجود این تیغه ها موجب عایق شدن پنجره های پروفیل ترمال بریک شده و جلوی انتقال هوا به درون و بیرون ساختمان را از طریق این پنجره ها می‌گیرد. در نهایت هم وجود این نوع تیغه ها موجب می‌شود که صاحب ساختمان، هزینه های کم تری را بابت هزینه قبوض انرژی به صورت ماهانه پرداخت کند.

سوالات متداول پروفیل ترمال بریک

به منظور خرید بهترین پروفیل ترمال بریک می‌توانید به سایت aluminiumpishro.com مراجعه کنید. شما می‌توانید از طریق این سایت به خرید انواع درب و پنجره عکس های مختلف از جمله درب و پنجره های آلومینیومی بپردازید.

به منظور نصب کردن پنجره‌های آلومینیومی مثل بقیه انواع پنجره‌ها، وسیله خاصی لازم نیست. در واقع به راحتی و با کمک ابزارآلات عادی، این نوع پنجره‌ها نصب می‌شوند.